Coraz szybciej rozwijający się rynek gazu poza wieloma zaletami ma także kilka wad. Do jednej z największych należy zaliczyć „domokrążców” próbujących na szybko podpisać z nami umowę. Co zrobić żeby nie dać się oszukać?
Sprzedaż gazu – umowę należy przeczytać
Przede wszystkim zacząć należy od tego, że nie musimy obawiać się, że sama wizyta takiego handlowca skończy się dla nas źle. Czasami faktycznie warto wysłuchać drugiej osoby. My jednak zalecamy na pierwszym spotkaniu nie podpisywać umowy na sprzedaż gazu. Często pod wpływem chwili czy wstępnego zadowolenia podpisujemy jakąś umowę, a później nie do końca jesteśmy zadowoleni – po prostu mogliśmy wybrać lepiej. Osoba z którą podpisaliśmy umowę nie oszukała nas, ale zaproponowane stawki mogły być po prostu lepsze. Najważniejsze to jednak dokładnie zapoznać się z zapisami umowy. Przeczytajcie na co warto zwrócić uwagę podpisują umowę na sprzedaż gazu.
Oszuści lubią pośpiech
Tak jak pisaliśmy wyżej, spokój i weryfikacja atrakcyjności oferty to podstawa do tego żeby być zadowolonym z finalnego rezultatu. Jeśli sami nie potrafimy ocenić czy przedstawiona przez handlowca oferta jest atrakcyjna skorzystajmy z porównywarek cen i ofert dostawców gazu ziemnego. Dzięki nim będziemy w stanie ocenić czy proponowana stawka jest faktycznie atrakcyjna.
Oszuści – najlepszym sposobem zdrowy rozsądek
Żadne wskazówki nie będą chronić nas przed oszustami jak nasz zdrowy rozsądek, spokój i weryfikacja przedstawionej oferty. Warto przed podpisaniem umowy sprawdzić opinie o danej firmie i dzięki temu wiedzieć czy przedstawiona oferta jest naprawdę dobra.
Zostałem oszukany – jak rozwiązać umowę
Jeśli jednak podpisaliśmy umowę, która okazała się niekorzystna możemy wypełnić od stycznia 2015 roku wniosek o rozwiązanie umowy na sprzedaż gazu zawartą poza biurem sprzedawcy w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy bez podawania przyczyny.