Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Oszuści z umową na sprzedaż gazu
Gaz dla domu

Oszuści z umową na sprzedaż gazu

oszust umowa na gaz
Jeśli nie jesteś przekonany czy podpisana przez Ciebie umowa jest korzystna lub zostałeś już naciągnięty na jakiś podpis dowiedz się jak sobie poradzić

Coraz szybciej rozwijający się rynek gazu poza wieloma zaletami ma także kilka wad. Do jednej z największych należy zaliczyć „domokrążców” próbujących na szybko podpisać z nami umowę. Co zrobić żeby nie dać się oszukać?

Sprzedaż gazu – umowę należy przeczytać

Przede wszystkim zacząć należy od tego, że nie musimy obawiać się, że sama wizyta takiego handlowca skończy się dla nas źle. Czasami faktycznie warto wysłuchać drugiej osoby. My jednak zalecamy na pierwszym spotkaniu nie podpisywać umowy na sprzedaż gazu. Często pod wpływem chwili czy wstępnego zadowolenia podpisujemy jakąś umowę, a później nie do końca jesteśmy zadowoleni – po prostu mogliśmy wybrać lepiej. Osoba z którą podpisaliśmy umowę nie oszukała nas, ale zaproponowane stawki mogły być po prostu lepsze. Najważniejsze to jednak dokładnie zapoznać się z zapisami umowy. Przeczytajcie na co warto zwrócić uwagę podpisują umowę na sprzedaż gazu.

Oszuści lubią pośpiech

Tak jak pisaliśmy wyżej, spokój i weryfikacja atrakcyjności oferty to podstawa do tego żeby być zadowolonym z finalnego rezultatu. Jeśli sami nie potrafimy ocenić czy przedstawiona przez handlowca oferta jest atrakcyjna skorzystajmy z porównywarek cen i ofert dostawców gazu ziemnego. Dzięki nim będziemy w stanie ocenić czy proponowana stawka jest faktycznie atrakcyjna.

Oszuści – najlepszym sposobem zdrowy rozsądek

Żadne wskazówki nie będą chronić nas przed oszustami jak nasz zdrowy rozsądek, spokój i weryfikacja przedstawionej oferty. Warto przed podpisaniem umowy sprawdzić opinie o danej firmie i dzięki temu wiedzieć czy przedstawiona oferta jest naprawdę dobra.

Zostałem oszukany – jak rozwiązać umowę

Jeśli jednak podpisaliśmy umowę, która okazała się niekorzystna możemy wypełnić od stycznia 2015 roku wniosek o rozwiązanie umowy na sprzedaż gazu zawartą poza biurem sprzedawcy w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy bez podawania przyczyny.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności