Dostęp do taniego gazu jest osiągalny dla każdego przedsiębiorcy w naszym kraju. Celowo przedstawiamy tę informację, razem z kolejną: obniżając cenę m3 (kWh) gazu nie tracimy na jakości oraz ciągłości dostaw paliwa do naszej posesji czy firmy.
Tani gaz dla firmy – dlaczego Polacy nie korzystają z możliwości zmiany?
Skoro wszystko jest takie piękne, ładne i proste to wielu z nas zadaje sobie pytanie dlaczego w takim razie niewiele ponad tysiąc przedsiębiorców do tej pory zdecydowało się na zmianę dostawcy gazu i tylko do nich płynie tani gaz dla firmy? Na ten stan rzeczy wpływ ma kilka czynników:
- regulacje prawne po stronie rządu (wydawanie koncesji, dopuszczenie sprzedawców do rynku)
- możliwość fizycznej realizacji dostaw surowca co Polski (alternatywy do dostaw gazu z Rosji)
- małe marże sprzedawców gazu (brak rentowności dla alternatywnych ofert)
Jak możemy powyżej zauważyć, czynniki, które decydują o wolnym rozwoju rynku, nie leżą po stronie klienta (brak zainteresowania, brak wiedzy jak to zrobić) ale przede wszystkim po stronie osób tworzących wolny rynek gazu w Polsce.
Tani gaz dla firmy – kiedy będzie powszechnie dostępny?
Budowa gazoportu w Świnoujściu, kontrakty na dostawy gazu z krajów Arabskich czy USA, gaz łupkowy – te wszystkie czynniki wpływają pozytywnie na dywersyfikację dostaw gazu w Polsce, a co za tym idzie na możliwość realnego wpływania na koszty zakupionego surowca i wypracowanie sobie lepszej pozycji negocjacyjnej. Dzięki temu już za kilka miesięcy w coraz większym stopniu zaczną pojawiać się oferty, dzięki którym będziemy mogli mieć możliwość ograniczenia wydatków na gaz, a co za tym idzie każdy przedsiębiorca będzie mógł odczuć skutki jak tani gaz dla firmy wpływa pozytywnie na wysokość jego comiesięcznych wydatków.
Tani gaz do firmy razem z energią elektryczną?
Od kogo kupić w takim razie gaz, zrywając odwieczny monopol spółki PGNiG? Dla firm (przedsiębiorców) zmieniających w przeszłości sprzedawcę energii elektrycznej z pewnością nazwy firm, z usług którym można skorzystać nie będą stanowiły nowości. Zdecydowana większość podmiotów zajmująca się handlem energią elektryczną posiada od niedawna lub stara się uzyskać koncesję na obrót paliwem gazowym, czyli innymi słowy móc sprzedawać gaz razem z energią elektryczną. To właśnie oferty łączone będą w przyszłości z pewnością stanowiły największy odsetek wszystkich dostępnych ofert na rynku.