Strona główna » Blog » Porównanie dostawców gazu ziemnego » Porównanie cen gazu – szybki i skuteczny sposób
Porównanie dostawców gazu ziemnego

Porównanie cen gazu – szybki i skuteczny sposób

porównanie cen gazu
Porównanie cen gazu to najbardziej istotna czynność jaką każdy z nas powinien zrobić przed wyborem tańszego sprzedawcy gazu ziemnego. Jak to zrobić?

Osoby decydujące się na zmianę sprzedawcy gazu ziemnego swoją uwagę powinny zwrócić przede wszystkim na cenę zakupu kWh paliwa gazowego. Jak większość z nas doskonale wie jakość i ciągłość dostaw gazu nie zmienia się nawet wtedy kiedy zmienimy sprzedawcę gazu ziemnego. O tym jak wybrać najlepszego dostawcę gazu pisaliśmy wcześniej. Dzisiaj skupimy się już tylko na cenie.

Porównanie cen gazu – co się zmieni?

Pamiętać musimy o tym, że zmieniając sprzedawcę gazu tak naprawdę na rachunku zmienić mogą się tylko 2 stawki:

Bez zmian pozostaną wysokości opłat, które płacimy za dystrybucję gazu:

Czyli uwagę będziemy zwracać tylko i wyłącznie na dwie pozycje. Opłatę abonamentową, która ma stałą wartość i naliczana jest za każdy miesiąc, a opłatę za paliwo gazowe mnożymy razy ilość zużytych kWh.

Najlepsze sposoby na porównanie cen gazu

Najlepsze czyli takie, które dadzą nam pewność, że zrobimy to dokładnie, ale także nie będą powodowały konieczności siedzenia długimi godzinami i sprawdzania faktycznie najlepszej opcji. Rozwiązań mamy kilka.

  1. Pierwszym jest oczywiście zebranie interesujących nas oferta, rozpisanie na kartce lub w Excelu odpowiednich tabelek i mnożenie/dodawanie/odejmowanie różnic w cenie jakie występują w przypadku podpisania umowy z różnym sprzedawcą. Przy robieniu tego po raz pierwszy, a z pewnością 99% z nas będzie to robiła po raz pierwszy stracimy cały dzień nie mając jeszcze pewności czy faktycznie obliczyliśmy różnice w ofertach w sposób poprawny
  2. Drugim sposobem, który będziemy Wam zalecać jest skorzystanie z narzędzia o nazwie PORÓWNYWARKA CEN GAZU ZIEMNEGO. Dzięki skorzystaniu z narzędzi, które opisywaliśmy z pewnością zaoszczędzicie czas na szukaniu ofert i liczeniu różnic jakie z nich wynikają. Osoby tworzące porównywarki na bieżąco sprawdzają aktualne oferty, dzięki czemu możemy być pewni o tym, że oferty tam się znajdujące są aktualne.
  3. Trzecim sposobem, jest porównanie rachunku za gaz np. z sąsiadem, który już sprzedawcę gazu zmienił i poznanie czy faktycznie mamy szansę na obniżenie cen przy wyborze innego sprzedawcy.

Porównanie cen gazu ziemnego – realne oszczędności

Dlatego, że każdy z wymienionych wyżej sposobów ma swoje wady i zalety warto pamiętać o tym ile rynkowo możemy mniej zapłacić za gaz. Jeśli znajdziemy ofertę, gdzie sprzedawca będzie nam „Wciskał” ofertę o 20, 30 albo 50% tańszą – dajmy sobie z nią spokój. Gaz jest towarem giełdowym (obrót na Towarowej Giełdzie Energii) i każdy podmiot posiadający koncesję na sprzedaż gazu kupuje go w tym samym miejscu. Różnice w cenie biorą się np. z niższych kosztów zatrudnienia pracowników, albo zakupu większej ilości gazu w odpowiednim czasie gdzie cena była niższa. Przez to realne maksymalne oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy gazu nie przekroczą 10% i o tym należy pamiętać 🙂

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności