Zmiana dostawcy gazu – to hasło coraz częściej przewija się przez komunikaty reklamowe jakie mamy okazję słuchać w radio czy oglądać w telewizji. Ma być łatwo szybko i bez formalności oraz taniej o kilka lub kilkanaście procent. Gaz zaczyna być traktowany tak samo jak każdy inny produkt, który się kupuje, a kupić go można od kogo się chce i po rożnej cenie. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę cenową dostawcy gazu?
1.
Zmiana dostawcy gazu – jakość pozostaje
Wybierając dostawcę gazu pamiętać należy przede wszystkim, że zmienia się tylko i wyłącznie podmiot odpowiedzialny za zakup dla nas tego paliwa. Firma (dystrybutor), który odpowiada za jakość dostarczanego paliwa, jego ciągłość oraz jakość pozostaje bez zmian. Dzięki temu zmieniając dostawcę gazu nie musimy się martwić o zapewnienie nam bezpieczeństwa, ponieważ te dwie sprawy nie mają ze sobą kompletnie nic wspólnego.
2.
Najlepszy dostawca gazu a najniższa cena
Cena to czynnik decydujący o wyborze takiego, a nie innego dostawcy gazu. Tak jak wyżej napisaliśmy. Przy wyborze innego dostawcy gazu zmienia się cena a nie jakość świadczonych usług. Dlatego trudno nie zgodzić się z hasłem, że najlepszy dostawca gazu to ten u którego zapłacimy najniższą cenę za każdy m3 gazu.
3.
Najlepszy dostawca gazu – istotne sprawy związane z wyborem dostawcy gazu
Rachunek za gaz nie przypomina nam rachunku za paliwo ze stacji benzynowej, gdzie w bardzo łatwy sposób możemy sprawdzić gdzie zapłacimy mniej. Rachunek za gaz składa się z kilku pozycji zależnych od okresu rozliczeniowego i ilości zużytego gazu. Przez to trzeba trochę więcej uwagi na weryfikację ofert sprzedawców gazu, tak żeby wybrać najlepiej. Poza ceną za 1 m3 gazu zmianie ulega także opłata abonamentowa, która szczególnie przy odbiorcach domowych może decydować o atrakcyjności oferty. Opłaty za dystrybucję zawsze zostają na tym samym poziomie.
4.
Najlepszy dostawca gazu – podsumowanie
Tak jak wyżej zostało napisane, czyli głównym czynnikiem decydującym o wyborze dostawcy gazu powinna być cena metra sześciennego gazu. Dla odbiorców domowych ważna powinna być także wysokość comiesięcznej opłaty abonamentowej, w w przypadku firm także:
- długość obowiązywania umowy
- gwarancja stałej ceny w trakcie trwania umowy
- termin płatności
- czas wypowiedzenia umowy