Strona główna » Blog » dystrybucja paliw gazowych » Polski gaz – najlepszy partner?
dystrybucja paliw gazowych

Polski gaz – najlepszy partner?

polski gaz
Polski gaz to jeden z najbardziej renomowanych dystrybutorów gazu płynnego w Polsce. Wieloletnie doświadczenie i jakość to z pewnością atuty tej firmy

Polski Gaz to spółka akcyjna, która swoją działalność jak sama nazwa wskazuje opiera na produktach związanych z gazem. To jeden z największych w naszym kraju dystrybutorów gazu płynnego (propan butan). Spółka posiada nawet własny terminal gazowy w Sosnowcu, a produkty na terenie całej Polski sprzedaje za pośrednictwem swojej sieci dystrybucyjno-sprzedażowej.

Polski Gaz – obszary działania

W odniesieniu do klientów indywidualnych Polski Gaz specjalizuje się przede wszystkim w usługach związanych z dostarczaniem paliwa gazowego na potrzeby codziennego gotowania (butle gazowe) oraz dostarczaniu gazu płynnego do zbiorników przydomowych, w których płynny gaz spalany jest do ogrzewania domów jednorodzinnych zlokalizowanych często z dala od sieci dystrybucyjnych. Jak podaje na swojej stronie internetowej gaz płynny dzięki swoim właściwością ma największą wartość opałową.

W przypadku firm oferta jest dużo bardziej rozbudowana. Poza dostarczaniem gazu płynnego wykorzystywanego do zasilania maszyn czy ogrzewania hal firm świadczy następujące usługi:

  • dostarczanie i przeładunek cystern z gazem w obrębie własnego terminala
  • załatwianie procedur celnych
  • oferta przeładunku gazu np. z cystern kolejowych na samochodowe
  • możliwość skorzystania z zakupu hurtowej ilości gazu

W odniesieniu do obszaru klientów indywidualnych Polski Gaz sprzedaje także na niektórych stacjach benzynowych Auto gaz. Osoby jeżdżące samochodami z instalacją gazową mogą spotkać dystrybutory Polskiego Gazu na wielu stacjach samochodowych

Polski Gaz na rynku TPA?

Z informacji dostępnych na stronie firmy, próżno szukać wiadomości, które mogłyby wskazywać na to, że w najbliższym czasie Spółka planowałaby sprzedaż gazu ziemnego na rynku w Polsce. Jej zakres działalności jest zupełnie inny i trudno spodziewać się, żeby najbliższe palny mogłyby się zmienić. Polski Gaz chce zostać wiodącym graczem sprzedaży gazu skroplonego i produktów towarzyszących takich jak np. zbiorniki gazowe.

Naszym zdaniem rywalizacja o klientów na rynku gazu płynnego jest ciekawa. Innym dużym graczem na tym rynku jest firma GASPOL, o której także na naszych stronach możecie przeczytać. GasPol jednak na rynek sprzedaży detalicznej już wszedł… Jak będzie z Polskim Gazem?

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności