Strona główna » Blog » Butle gazowe » Butla gazowa cena
Butle gazowe

Butla gazowa cena

butla gazowa samochodowa
Butla gazowa cena zależy od wielkości oraz od tego czy kupujemy ją bezpośrednio od producenta czy u pośrednika. Co jeszcze wpływa na cenę butli z gazem?

Butla gazowa jest wykorzystywane przez większość osób do codziennych czynności w kuchni, którzy nie mają możliwości podłączenia gazu sieciowego. Szczególnie w małych miejscowościach jest duże zapotrzebowanie na tego typu „towar”. Nie opłaca się przecież podciągania setek metrów gazociągu do rozproszonych domów, lub oddalonych od głównych magistrali mniejszych miejscowości. Tam właśnie prym wiedzie butla gazowa.

Butla gazowa cena w Polsce

Czy cena butli gazowych różni się w zależności od rejonu Polski w jakim następuje dostawa?  Nie. Najwięksi w Polsce dystrybutorzy butli gazowych nie różnicują ich cen w zależności od części Polski. Co w takim razie wpływa na cenę zakupu nowej butli gazowej czy też jej bieżącego uzupełniania?

  • wielkość butli gazowej – najczęściej w naszych domach wykorzystywane są butle 11 kg
  • transport – butlę możemy podwieźć do uzupełnienia sami, albo zdecydować się na wykonanie telefonu z prośbą o wymianę na miejscu

Sama jakość gazu jaka trafia do butli jest na bardzo zbliżonym poziomie. Uzupełniając butlę z gazem nie rozróżnia się opłat wynikających z różnej jakości gazu (np. wartości opałowej).

Ile konkretnie wynosi w takim razie uzupełnienie butli z gazem 11 kg. To cena oscylująca wokół 50 -60 zł/butlę. Do tego tak jak wyżej doliczyć należy ew. koszt transportu, który uzależniony jest od miejsca. Średnio jednak nie przekracza 10 zł.

Domowa butla gazowa – parametry techniczne

Każda domowa butla gazowa spełnia następujące kryteria związane z jej budową:

butla gazowa cena

Masa butli [kg]10,2
Pojemność [l]27,2
Napełnienie [kg]11
Ciśnienie próbne [MPa]3,0
Średnica zewnętrzna [mm]300
Wysokość z zaworem [mm]595
Średnica stopy [mm]260
Gwint na zaworze1,2″

 

W skład butli gazowych wchodzą następujące elementy:

  • korpusu wykonanego z dwóch wytłoczek
  • kołnierz
  • miejsca na przyłączenie zaworu – szyjka
  • stopki
  • zaworu bezpieczeństwa butlowego

Zakup butli gazowych można dokonać w sieciówkach takich jak LeroyMerlin lub co jest najbardziej popularne od lokalnych dystrybutorów, u których czasami nawet nie trzeba płacić za sam zakup butli, tylko otrzymuje się ją w „dzierżawę” w zamian za korzystanie z usług wymiany butli u konkretnej osoby.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności