Strona główna » Blog » Butle gazowe » Butla z gazem
Butle gazowe

Butla z gazem

butla z gazem
Za oknami coraz zimniej. Nieustannie padający ostatnimi dniami deszcz oraz temperatura oscylująca w wielu miejscach w okolicach zera, szczególnie o pranku i zmroku staje się uciążliwa dla osób, które swoje prace wykonują na zewnątrz, a także w pomieszczeniach bez centralnego ogrzewania.

Za oknami coraz zimniej. Nieustannie padający ostatnimi dniami deszcz oraz temperatura oscylująca w wielu miejscach w okolicach zera, szczególnie o pranku i zmroku staje się uciążliwa dla osób, które swoje prace wykonują na zewnątrz, a także w pomieszczeniach bez centralnego ogrzewania. Butla z gazem staje się wtedy idealnym nośnikiem paliwa.

Butla z gazem idealna do zasilania wielu urządzeń

Nie ulega wątpliwości, że butla z gazem najczęściej używana jest w domach. Dla osób mieszkających z dala od sieci dystrybucyjnych staje się jedynym nośnikiem paliwa gazowego, dzięki któremu można wykorzystywać piekarnik/piec gazowy.

W przypadku innych zastosowań butli gazowych do tych najbardziej popularnych, należy wykorzystanie ich w następujących urządzeniach:

  • parasol grzewczy, który w okresie wczesnej wiosny i późnej jesieni jest wykorzystywany bardzo często w ogórdkach kawowo/barowych. Dzięki temu mamy możliwość spędzenia wieczoru, czy chłodniejszego dnia na „świeżym powietrzu”
  • promiennik gazowy, do wykorzystania zarówno w pomieszczeniach zamkniętych (halach) jak również na tarasach czy w ogórdkach
  • nagrzewnice gazowe stosowane do ogrzewania dużych powierzchni np. magazynowych
  • palnik gazowy – mamy tutaj na myśli specjalną nakładkę na małe butle gazowe, dzięki któremu w łatwy sposób możemy ogrzać niewielką powierzchnię. Są one szczególnie często wykorzystywane w przydomowych garażach czy szopkach, gdzie wielu z nas wykonuje codzienne (lub weekendowe) prace, na które nigdy nie ma czasu.

Bezpieczna butla z gazem

Każdy z nas wykorzystując butlę gazową do zasilania różnego rodzaju urządzeń dzięki którym podnoszona jest temperatura w pomieszczeniach musi pamiętać o zachowaniu chociażby podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  1. Pamiętać o dokładnym zakręceniu zaworu po zgaszeniu płomienia
  2. Butlę trzymać w pozycji pionowej
  3. Strumień ognia (ciepła) nie kierować na elementy drewniane czy łatwopalne
  4. Dbać o regularne kontrole jakości butli z której korzystamy
  5. Przechowywać butlę w miejscach suchych

Ważne jest także to aby osoby, które dogrzewają swoje mieszkania w sposób prowizoryczny pamiętały o groźbie zaczadzenia. Chwila nieuwagi może nas lub naszych bliskich naprawdę bardzo dużo kosztować

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności