Strona główna » Blog » Sklep gazowy » Promiennik gazowy – jaką moc i producenta wybrać?
Sklep gazowy

Promiennik gazowy – jaką moc i producenta wybrać?

promiennik gazowy

Promiennik gazowy swoje zastosowanie znajduje w chłodnie dni w okresie zimy lub w okresie wiosenno/letnim, kiedy w chłodne wieczory chcemy podnieść temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Dzięki swojej łatwej konstrukcji bez problemu można go stosować jako przenośne źródło ciepła.

Promiennik gazowy – zastosowanie

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie promiennik gazowy jest urządzeniem, które łatwo można połączyć z butlami gazowymi (11 kg. lub mniejszymi) i wykorzystywać do ogrzewania lub dogrzewania zamkniętych pomieszczeń w okresie wczesnej wiosny, późnej jesieni lub zimy kiedy podstawowe źródło ciepła nie dostarcza wymaganej ilości ciepła.

Promiennik gazowy przeznaczony jest głównie do wykorzystania detalicznego, indywidualnego.

Właściwości i cechy promiennika gazowego

Jeśli zdecydujemy się na zakup tego urządzenia parametrami, które będą nam pomocne przy wyborze najlepszego dla nas modelu będą:

 • Minimalna i maksymalna moc grzewcza
 • Rodzaj gazu jakiego możemy użyć do zasilania
 • Zużycie gazu przy minimalnej i maksymalnej mocy grzewczej
 • wymiary zewnętrzne
 • okres gwarancji

Promiennik o mocy ok. 3 kW może ogrzać do 17 m2 powierz

Promiennik gazowy – producenci i dystrybutorzy

Asortyment promienników gazowych jest dostępny w największych sieciach marketów budowlano-remontowych w Polsce. Jak to zwykle bywa w przypadku różnego rodzaju produktów, najbardziej atrakcyjne cenowo oferty dostępne są oczywiście w przypadku sklepów internetowych. Najbardziej znane marki:

 • Master Heater
 • Interloop
 • Dedra
 • Ravanson

Zastosowanie promienników gazowych

 1. Do dogrzewania domków letniskowych
 2. Do ogrzewania garaży w trakcie wykonywania prac
 3. Ogrzewanie pomieszczeń pracy (budek kontrolnych, kontenerów budowlanych itp.)
 4. Dogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych w przypadku ostrych ataków zimy
 5. Promiennik turystyczny, do małych butli gazowych – ważne aby jego użytkowanie odbywało się w pomieszczeniach z przynajmniej jedną otwarą ścianą, na tarasach lub w warunkach biwakowych na otwartym powietrzu

Cena promiennika gazowego

Koszt zakupu promiennika gazowego nie jest wysoki, w internecie można znaleźć oferty już za ok. 40 zł, a komplet np. z butlą gazową turystyczną to koszt ok. 100 – 120 zł.

Pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu zaworów przed startem użytkowania i zapoznaniem się z pozostałymi zaleceniami producentów!

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności