Strona główna » Blog » Sklep gazowy » Jaki grill gazowy jest najlepszy?
Sklep gazowy

Jaki grill gazowy jest najlepszy?

grill gazowy
Pogoda wiosenna tuż tuż, a co za tym idzie będziemy mieli możliwość ponownego spotykania się w gronie przyjaciół czy rodziny w wolne popołudnia czy też weekendy i sącząc piwo lub mocniejsze trunki zajadać się zdrowymi sałatkami lub troszkę mniej zdrowymi ale z pewnością obdarzonymi wysokimi walorami smakowymi kiełbasami, karkówkami czy kawałkami kurczaka.

Pogoda wiosenna tuż tuż, a co za tym idzie będziemy mieli możliwość ponownego spotykania się w gronie przyjaciół czy rodziny w wolne popołudnia czy też weekendy i sącząc piwo lub mocniejsze trunki zajadać się zdrowymi sałatkami lub troszkę mniej zdrowymi ale z pewnością obdarzonymi wysokimi walorami smakowymi kiełbasami, karkówkami czy kawałkami kurczaka. Nie we wszystkich warunkach możemy pozwolić sobie na rozpalenie tradycyjnego grilla. Alternatywą jest zakup grilla gazowego. W jaki grill gazowy spełni nasze oczekiwania i nie przepłacimy za niego?

Dla kogo grill gazowy to dobre rozwiązanie?

Jeśli jesteśmy „zwykłymi domownikami” którzy korzystają z przyjemności grillowania okazyjnie i nie urządzamy cyklicznie większych imprez w ogrodzie, zakup grilla gazowego to nie jest najlepszy pomysł. Tego typu urządzenia są przeznaczone dla osób prowadzących działalność gastronomiczną lub chcących mieć możliwość szybkiego przygotowania potraw z grilla na większych spotkaniach towarzyskich.

Zalety grilla gazowego

Niewątpliwą zaletą grilla gazowego jest brak konieczności dbania o temperaturę paleniska. Po podłączeniu butli gazowej wystarczy podpalić rusz i pojawia nam się płomień, który w łatwy sposób możemy regulować. Dodatkowo niektóre modele mają dostępne tzw. strefy paleniskowe, dzięki którym różne obszary rusztu mogą mieć różną temperaturę w zależności od stopnia przygotowania potraw. Istotnym czynnikiem jest też tak naprawdę koszt przygotowania potraw. Grill gazowy jest bardzo wydajny, dzięki czemu korzystając np. ze standardowej 11 kg butli gazowej możemy ją wykorzystać na kilku imprezach co jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż ciągłe dorzucanie węgla.

Grill gazowy – najlepsi producenci

Topowymi producentami w branży są następujący dostawcy:

 • Canpin Gaz
 • Landmann
 • Napoleon
 • Broil King
 • Bartscher
 • Fagor
 • Hendi
 • Saro
 • Weber

Grill gazowy – cena

Koszty związane z zakupem grilla gazowego zaczynają się tak naprawdę od 700 zł, a kończą na kwocie nawet powyżej 20 tys. zł. Wszystko zależy przede wszystkim od:

 1. powierzchni paleniska
 2. mocy tego typu urządzeń
 3. Ilości palników
 4. Materiału użytego do produkcji
 5. dodatkowymi funkcjonalnościami takimi jak np. rożen
 6. rodzajem zapłonu
 7. długością gwarancji
Zapisywanie
Ocena użytkowników 1 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności