Strona główna » Blog » Sklep gazowy » Podgrzewacz wody gazowy
Sklep gazowy

Podgrzewacz wody gazowy

podgrzewacz wody gazowy
Podgrzewacz wody na gaz jak sam nazwa urządzenia wskazuje służy do podgrzewania wody wykorzystywanej do codziennego użytkowania lub do centralnego ogrzewania.

Podgrzewacz wody na gaz jak sam nazwa urządzenia wskazuje służy do podgrzewania wody wykorzystywanej do codziennego użytkowania lub do centralnego ogrzewania. Podgrzewacz wody gazowy to wygodne rozwiązanie kierowane w sposób szczególny do osób mieszkających w blokach (kamienicach) posiadających nie duże powierzchnie do ogrzewania.

Podgrzewacz wody gazowy – rodzaje

Mamy tak naprawdę możliwość wyboru pomiędzy dwoma typami podgrzewaczy: przepływowymi lub pojemnościowymi. Zacznijmy od tych drugich – mniej popularnych

 • Podgrzewacz gazowy pojemnościowy to urządzenie, które jest wyposażone w spcjalny zbiornik wody znajdujący się pod odpowiednim ciśnieniem, w którym znajduje się woda uzupełniana w zależności od bieżącego wykorzystania. To co ważne to fakt, że jest ona cały czas utrzymywana w odpowiedniej, określonej przez nas temperaturze. Dzięki temu odkręcając kran od razu możemy korzystać z ciepłej wody bez konieczności czekania aż załączy się płomień. Płomień, który dba o to, aby temperatura wody w zbiorniku wynosiła dokładnie tyle ile sami określimy
 • Podgrzewacz wody przepływowy – zdecydowanie bardziej popularny od wymienionego wcześniej urządzenia pojemnościowego. Jego zasada działania polega na odpalaniu płomienia, podgrzewającego przepływ wody w momencie kiedy tak naprawdę potrzebujemy jej użycia.

Oba w/w urządzenia muszą mieć podłączenie do wody (miejskiej lub ze studni) oraz do przyłącza gazowego. Mechanizm jaki jest wykorzystywany w oby urządzeniach działa na zasadzie sprawdzania ciśnienia i bieżącego zużycia wody.

Jaki podgrzewacz wody gazowy wybrać i na co zwrócic uwagę

To wszystko zależy od następujących czynników i pytań, na które sami musimy sobie odpowiedzieć

 1. Cena- tańsze są podgrzewacze przepływowe
 2. Wygoda – bardziej komfortowe jest utrzymywanie wody w biorniku na określonym poziomie
 3. Kosz utrzymania – tańszym rozwiązaniem jest podgrzewacz przepływowy
 4. Dane techniczne podgrzewaczy
  1. wielkość zbiornika (pojemnościowe podgrzewacze)
  2. Ilość wody podgrzewanej w ciągu minuty (przepływowe podgrzewacze)
  3. rodzaj komory spalania (otwarta/zamknięta)
  4. rodzaj gazu, wymagany do zasilania

 

Pamiętać należy, że podgrzewacz gazowy jako urządzenie spalające gaz podlega pod przepisy określające sposób montażu, w których wytycznymi są m.in. wysokość pomieszczenia w których się znajdują, a montaż musi przeprowadzić osoba do tego uprawniona.

Producenci podgrzewaczy gazowych

To czym kierować się w przypadku zdecydowania się na zakup podgrzewaczy gazowych to kwestia techniczne wymienione we wcześniejszym akapicie, a także standardowe warunku umowy dotyczące spraw związanych z gwarancją czy serwisowaniem. Najbardziej znanymi producentami podgrzewaczy gazowych są:

 • Junkers
 • Vaillant
 • Dafi
 • Ariston Fast
 • Beretta
 • Opalia

Podgrzewacz wody gazowy produkowany jest przez wiele firm dlatego naprawdę jest w czym wybierać!

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności