Strona główna » Blog » Sklep gazowy » Parasol grzewczy – czy wersja gazowa to najlepszy wybór?
Sklep gazowy

Parasol grzewczy – czy wersja gazowa to najlepszy wybór?

parasol grzewczy
Parasol grzewczy to od niedawna w Polsce stałe wyposażenie wszystkich ogródków na wolnym powietrzu w starych częściach miast. Ma on idealne zastosowanie w chłodniejsze dni, a przede wszystkim wieczory, gdzie po jego odpaleniu możemy na otwartym powietrzu utrzymać wysoką temperaturę w promieniu kilku metrów od jego usytuowania.

Parasol grzewczy to od niedawna w Polsce stałe wyposażenie wszystkich ogródków na wolnym powietrzu w starych częściach miast. Ma on idealne zastosowanie w chłodniejsze dni, a przede wszystkim wieczory, gdzie po jego odpaleniu możemy na otwartym powietrzu utrzymać wysoką temperaturę w promieniu kilku metrów od jego usytuowania.

Parasol grzewczy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zacznijmy od źródła z jakiego będziemy otrzymywali promień, który daj nam ciepło. Opcje są tak naprawdę dwie:

 1. Parasol grzewczy gazowy
 2. Parasol grzewczy elektryczny

W przypadku zasilania elektrycznego jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających rozwiązania do domu, gdzie ogrzewanie będzie wykorzystywane sporadycznie (a już na pewno w mniejszym zakresie niż w przypadku prowadzenia działalności gastronomicznej). Parasol elektryczny daje większą wygodę jeśli chodzi o sterowanie, włączanie, wyłączanie itd. ale niesie to za sobą konsekwencję w postaci wysokich rachunków za prąd.

Dla parasoli grzewczych gazowych zaletą jest powierzchnia, wydajność, a także koszty eksploatacji, które są dużo niższe niż w przypadku wersji elektrycznej.

Jeśli nasz wybór będzie nakierowany na wersję gazową przy zakupie konkretnego modelu powinniśmy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • możliwość łatwego regulowania mocy płomienia
 • możliwość regulowania wysokości paleniska – szczególnie jest to istotne przy ogrzewaniu mniejszych powierzchni lub chęci nakierowania ciepła na określony kierunek
 • parasol gazowy wyposażony w kółka – do łatwego przenoszenia z jednego miejsca do innego
 • łatwy dostęp do zaworów butli gazowej
 • kompletne wyposażenie zestawu (razem z reduktorem i wężem do butli)
 • stosunek zasięgu do ilości zużywanego gazu w ciągu godziny

Producenci i dystrybutorzy parasoli grzewczych

Do najbardziej aktywnych i znanych na rynku producentów i dystrybutorów parasoli grzewczych gazowych możemy zaliczyć:

 • Activa
 • OutTrade
 • Lundmann

Parasol grzewczy gazowy cena i koszty eksploatacji

Ceny dla parasoli grzewczych zaczynają się już od 300 zł. Wszystko zależy od ich wydajności, mocy czy innych czynników, o których napisaliśmy wcześniej. W przypadku kosztów eksploatacji  przyjmując, że w ciągu godziny parasol grzewczy spali ok. 1 l gazu, a butla 11 kg. kosztuje ok. 44 zł to łatwo można obliczyć, że w ciągu godziny praca jednego parasola grzewczego będzie nasz kosztować 4 zł.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności