Strona główna » Blog » Butle gazowe » Butla gazowa samochodowa
Butle gazowe

Butla gazowa samochodowa

butla gazowa samochodowa
Butla gazowa samochodowa jest montowana przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Tańszy gaz na stacjach promuje tego typu rozwiązanie, które jest popularne

Butla gazowa samochodowa jest montowana w sposób fabryczny przez producentów aut lub przez użytkowników, którzy wcześniej zakupili auto benzynowe. Motywacją do działania w tym kierunku są oczywiście oszczędności. W zależności od technologii montażu autogaz można już założyć za mniej niż 2 tys. złotych.

Instalacja gazowa w samochodach – kiedy montować gaz?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej gaz samochodowy może być zamontowany z punktu widzenia „życia” auta w dwóch okresach

  • autogaz montowany fabrycznie. Do najbardziej popularnych tego typu modeli można zaliczyć: Fiata Seicento oraz Skodę Fabię. Przy obecnej cenie za gaz oscylującej w granicach 2 zł/l koszt przejazdu 100 km wynosi zdecydowanie poniżej 20 zł
  • autogaz montowany na życzenie klienta, czyli w zdecydowanej ilości sytuacji rynkowej spotykamy się właśnie z taką sytuacją. W autoryzowanych zakładach mechaniczno – naprawczych.

W przypadku drugim kiedy decydujemy się za instalację autogazu jedynym czasowym czynnikiem jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest opłacalność takiej inwestycji. Jeśli montujemy gaz do auta, które chcemy np. za rok sprzedać – nie będzie to się nam kalkulowało. Zakładając że koszt instalacji gazowej do naszego auta będzie wynosił 2 500 zł, a oszczędność wynikająca z tańszego przejazdu każdych 100 km ok. 10 zł to w prostym rachunku dzieląc 2 500 przez 12 wychodzi, że będziemy musieli autem na gaz przejechać ok. 25 tys. km aby koszt zakupu instalacji nam się zwrócił. Pomocnym narzędziem w obliczaniu różnic wynikających z użytkowania różnego rodzaju paliwa może być ten kalkulator kosztów jady na autogazie lub ten kalkulator LPG.

Rodzaje instalacji gazowych

Najbardziej popularnym podziałem instalacji gazowych jest ten opisujący różnicę i nazywający kolejne bardziej nowoczesne systemy generacjami. Nie będziemy się tutaj szczegółowo w różnice pomiędzy nimi zagłębiać. Przedstawimy natomiast podstawowe nazwy „robocze” po których łatwiej będzie szukać informacji dalej:

  1. Instalacja gazowa pierwszej generacji – Gaźnikowa
  2. Instalacja gazowa drugiej generacji
  3. Instalacja gazowa trzeciej generacji
  4. Instalacja gazowa czwartej generacji – Gaz Sekwencyjny
  5. Instalacja gazowa piątej generacji

Butla gazowa samochodowa – pojemność

Standardowa butla gazowa samochodowa umieszczana w kole zapasowym zaczynają się od 30 litrów, a kończą się na max. 40 litrach. Zbiorniki gazowe samochodowe montowane w bagażniku nie przekraczają 50, a w skrajnym przypadku 60 litrów. Żadne do tej porty publikacje nic nie mówią na temat żywotności butli uzależniając jej czas od tego jaką ma pojemność.

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności