Strona główna » Blog » Bez kategorii » Oferty pracy w PGNiG
Bez kategorii

Oferty pracy w PGNiG

Życie zawodowe układa się bardzo różnie. Każdy z nas jest inny i jego ambicje zawodowe również. Nie brakuje wśród nas osób, dla których praca w dużym Państwowym przedsiębiorstwie to gwarancja bezpieczeństwa, dobrobytu i spokoju na lata. To dlatego oferty pracy w PGNiG cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie w ostatnim czasie.

Jakie oferty pracy w PGNiG znajdziemy?

Jak się okazuje firma PGNiG zatrudnia nie tylko inżynierów, związanych z branżą gazowniczą. Jest wiele ofert pracy, na które kandydować mogą osoby z różnym wykształceniem i kompetencjami. Tak samo różnie może wyglądać ścieżka kariery. Zacznijmy właśnie od tej kwestii.

Na stronach Grupy Kapitałowej PGNiG możemy znaleźć aktualnie prowadzone rekrutacje. Są tam oferty zarówno dla młodych ludzi, jak również tych z bardzo dużym doświadczeniem. Jeśli studiujemy lub jesteśmy świeżo po studiach, warto zacząć budowanie swojej ścieżki zawodowej od praktyk. Z jednej strony mamy wtedy możliwość poznania jak firma funkcjonuje od środka, z drugiej strony jest nam dużo łatwiej zostać w firmie na stałe – jeśli oczywiście się sprawdzimy.

Drugą drogą jest aplikowanie na konkretne stanowisko, bez wcześniejszej styczności z PGNiG. Oferty pracy w PGNiG są wtedy kierowane do zazwyczaj bardziej doświadczonych osób na rynku pracy. Jest to o tyle trudniejsza droga, że poziom konkurencji wśród nadesłanych ofert jest dużo wyższy. Samo zaproszenie na rozmowę to już spory sukces. O późniejszy angaż do firmy trzeba jeszcze zawalczyć.

Poznaliśmy już dwa modelowe schematy „dostania się” do firmy. Jak wygląd sprawa zwiana z zapotrzebowaniem na konkretnych fachowców? Tak jak napisaliśmy wcześniej poszukiwani są nie tylko inżynierowie po kierunkach technicznych –  chodź tych ofert jest najwięcej. Dodatkowo firma zatrudnia osoby specjalizujące się w:

  • programowaniu (informatycy) m.in. przez rozwój systemu logowanie ebook 
  • sprzedawcy (handlowcy) – liberalizacja rynku gazu daje o sobie znać
  • ekonomiści – rozliczanie transakcji

Różnorodne oferty pracy w PGNiG

Wymienione powyżej przykładowe specjalizacje to oczywiści tylko przykłady. Regionalne zakłady niezależnie szukają techników do pracy w terenie, a jednostki sprzedaży osób do np. call-center. Tak czy inaczej, dla osób ceniących sobie pozycję firmy na rynku i stabilność – oferty w PGNiG powinny przypaść do gustu.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności