Strona główna » Blog » Bez kategorii » Logowanie do eBOK PGNiG. Co daje nam dostęp online?
Bez kategorii

Logowanie do eBOK PGNiG. Co daje nam dostęp online?

PGNiG tak jak zdecydowana większość sprzedawców gazu ziemnego i prądu udostępniła dla swoich klientów specjalny panel. Logowanie do PGNiG eBok – bo tak nazywa się system ma kilka zalet, które są po stronie klienta, a także (lub przede wszystkim) po stronie sprzedawcy. Na początku zaznaczmy, że logowanie do e-book w PGNiG nie jest obowiązkowe dla każdego odbiorcy gazu ziemnego czy też energii elektrycznej.

Korzyści jakie daje logowanie do eBOK PGNiG

Zacznijmy od tych, które ma po swojej stronie sprzedawca. Sprowadzają się one przede wszystkim do minimalizowania kosztów obsługi klienta. Brak konieczności cyklicznie wysyłanych pocztą rachunków za gaz ziemny, przy takiej skali klientów to naprawdę potężne oszczędności. PGNiG  zyskuje także wizerunkowo. Elektroniczne faktury to mniej zużytego papieru, a co za tym idzie tak modna, ale bezapelacyjnie potrzebna troska o środowisko. Czy oszczędności wynikające z minimalizowania kosztów obsługi klienta powodują obniżenie rachunków za gaz? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Z pewnością dodatkowy zysk, może zostać przeznaczony, na wpieranie sportu (PGNiG Superliga), kulturę czy też inwestycję w naukowców.

W przypadku odbiorców gazu ziemnego, sprawa wygląda w następujący sposób:

  • możliwość wglądu do swoich rachunków, historii 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
  • płatność za rachunku on-line
  • bardzo wygodne rozwiazanie, dla osób posiadających więcej niż jedno przyłącze gazu ziemnego
  • możliwość zamawiania/zmieniania wielu usług
  • oszczędność czasu

Elektroniczna płatność za rachunek za gaz

Płatność za rachunek za gaz poprzez logowanie się do eBOK PGNiG https://zmianasprzedawcygazu.pl/pgnig/ lub innego systemu elektronicznego to powoli standard. Nie zanosi się póki co na to, że taka forma płatności będzie z góry narzucana. Jest bardzo duża grupa osób, które nie korzystają z komputera – szczególnie osoby starsze. Taki stan rzeczy niesie za sobą konieczność wysyłania tradycyjnych rachunków za gaz ziemny.

Łatwiej jest w przypadku odbiorców biznesowych. Osoby korzystające z usług księgowości, udostępniają wgląd do konta swojemu opiekunowi. Nie muszą martwić się i tracić czasu na skanowanie listków i cykliczną ich wysyłkę

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności