Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Od kogo kupić tani gaz do domu?
Gaz dla domu

Od kogo kupić tani gaz do domu?

Pierwszy raz od kilkunastu miesięcy ceny gazu ziemnego w Polsce dla odbiorcy indywidualnego poszły w górę. Czy wszystkie firmy sprzedające gaz ziemny podniosły ceny? Jak się okazuje NIE. Można zadać sobie pytanie: od kogo kupić tani gaz do domu? Opcji jest wiele, a ich liczba rośnie z każdym miesiącem

Zmiana sprzedawcy gazu czyli od kogo kupić tani gaz do domu?

Nie można mieć wątpliwości, że czynnikiem najbardziej motywującym do zmiany sprzedawcy gazu ziemnego jest niższa cena zakupu tego samego gazu od innego sprzedawcy. Oferty poza inną ceną za kWh różnią się jeszcze wieloma aspektami, ale analiza każdej oferty musi dać nam odpowiedź na pytanie u kogo zapłacimy najmniej. W przypadku gazu ziemnego inaczej niż gazu płynnego, mamy możliwość rozliczanie się w różnych taryfach. Warto o tym pamiętać, ponieważ ceny w przekazach reklamowych są podawane dla tych grup taryfowych, w których występuje największe zużycie gazu ziemnego.

Wracając jednak do samej oferty cenowej. Na różnicę w cenie za gaz ziemny wpływ mają 2 pozycję:

  • pierwszą jest cena za kWh zużytego gazu ziemnego
  • druga to comiesięczny koszt opłaty abonamentowej

To dwie powyższe stawki decydują o tym, czy dana oferta będzie tańsza czy droższa. Wszystkie koszty związane z dystrybucją paliwa gazowego – w skrócie pozostałe pozycje na rachunku za gaz ziemny pozostają bez zmiany. Nie ma znaczenia jakiego sprzedawcę wybierzemy. W danym okresie czasu za dystrybucję tyle samo zapłaci Pan Kowalski korzystający z usług firmy X oraz Pan Nowak korzystający z firmy Y jeśli mają oczywiście te same grupy taryfowe.

Czy podamy dzisiaj nazwę firmy, z usług której należy skorzystać? Nie, ponieważ oferty różnych firm w czasie się zmieniają. To dlatego w chwili zainteresowanie się zmianą sprzedawcy gazu, trzeba poszukać informacji dotyczącej konkretnej oferty danej firmy, poczytać na blogu opinie lub skorzystać z porównywarki cen gazu.

Od kogo kupić tani gaz do domu – co poza ceną ma znaczenie?

Napiszemy, co znaczenia nie ma. Przede wszystkim siedziba spółki. Handel gazem odbywa się na Towarowej Giełdzie Energii. To tam sprzedawca dokonuje zakupu. Nie jest konieczne posiadanie biura obsługi klienta, aby sprzedawać gaz ziemny. W zupełności wystarczy sprawne call-center i kontakt do handlowca, z którym umowę podpisywaliśmy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności