Koszty związane z zakupem paliwa gazowego dla firm i dużych zakładów przemysłowych w wielu przypadkach stanowią istotny koszt. Od 3 lat każdy przedsiębiorca ma możliwość wpływania na ten koszt i to w coraz większym stopniu. Cena metra sześciennego gazu dla firm się zmienia. Możemy czekać na łaskę spółek Państwowych, albo wziąć sprawcy w swoje ręce i obniżyć wysokość rachunków za gaz. Jak to zrobić? Wbrew pozorom jest to niezwykle proste, a korzyści wynikające z zastosowania tych metod mogą w bardzo dużym stopniu pozytywnie wpłynąć na wysokość opłat za każdy metr sześcienny gazu.
Niższe rachunki za gaz dla firmy – 3 najlepsze metody obniżenia wysokości opłat
Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne czynniki decydujące o tym ile finalnie zapłacimy za paliwo gazowe w naszej firmie. Na te czynniki ma wpływ każdy właściciel firmy, dlatego nie warto tracić czasu i sprawdzić jak wykorzystanie tych metod wpłynie na wysokość naszego rachunku za gaz.
Zmiana sprzedawcy (dostawcy) gazu zmiennego
Liberalizacja rynku gazu w Polsce pozwala na zakup paliwa gazowego od dowolnego podmiotu posiadającego koncesję na sprzedaż gazu. Dzięki temu sami możemy negocjować cenę m3 i bez obawy o ciągłość dostaw i jakość spalanego paliwa realnie wpłynąć na cenę za każdy m3 gazu.
Dobór grupy taryfowej
Ilość gazu jaką maksymalnie możemy zużyć to jeden z czynników wpływających na wysokość opłat stałych naliczanych za zużycie każdego m3 gazu. Czy zastanawialiście się czy Wasze przyłącze jest na pewno odpowiednio dobrane i wykorzystujecie pełną moc, za utrzymanie której comiesięcznie płacicie? Skontaktuj się z firmą zajmującą się doradztwem energetycznym, obecnym lub alternatywnym dostawcą gazu i zweryfikuj wysokość swoich opłat
Optymalizacja przyłącza
Jeśli jesteś właścicielem zakładu zużywającego kila tysięcy metrów sześciennych gazu miesięcznie powinieneś zastanowić się nad możliwością wykonania dodatkowych przyłączy zamiast jednego głównego i podzielić jego odbiory ze względu na charakter wykorzystania przez maszyny przy pomieszczenia biurowo/magazynowe. Pozwoli to płacić niższe opłaty za przesył gazu i utrzymanie jednego dużego przyłącza gazowego.