Strona główna » Blog » rynek gazu aktualności » Liczba zmian sprzedawcy gazu w Polsce w 1 kwartale 2017 roku
rynek gazu aktualności

Liczba zmian sprzedawcy gazu w Polsce w 1 kwartale 2017 roku

Liczba zmian sprzedawcy gazu w Polsce
Już jakiś czas na naszych stronach nie publikowaliśmy informacji na temat ilości zmian sprzedawcy gazu w Polsce. Na początku maja Urząd Regulacji Energetyki podał dane dotyczące 1 kwartału 2017 roku.

Już jakiś czas na naszych stronach nie publikowaliśmy informacji na temat ilości zmian sprzedawcy gazu w Polsce. Na początku maja Urząd Regulacji Energetyki podał dane dotyczące 1 kwartału 2017 roku.

Jak wygląda liczba zmian sprzedawcy gazu w Polsce w 1 kwartale 2017 roku?

Patrząc na dynamikę wzrostu z pewnością podmioty działające na rynku czują niedosyt. Chodź każdego miesiąca sprzedawcę gazu w Polsce zmienia kilkaset osób i firm, to jednak w skali całego rynku to cały czas jest kropla w morzu. Z jednej strony coraz lepiej dopasowane oferty związane ze sprzedażą gazu ziemnego powinny zachęcać osoby do podpisania nowej umowy na lepszych warunkach, z drugiej jednak strony wydaje się, że cały czas różnica w cenie i korzyści finansowe związane ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego są na tyle niskie, że oferty nie mobilizują nas do zmiany sprzedawcy gazu ziemnego.

Jak to dokładnie wygląda? Poniższa grafika, pobrana ze stron Urzędu Regulacji Energetyki pokazuje, że w pierwszym kwartale 2017 roku, zmianę sprzedawcy gazu ziemnego dokonało 15 601 odbiorców gazu ziemnego.

ilość zmian sprzedawcy gazu ziemnego

Przekłada się to na podam 18 300 liczników gazu ziemnego. W przypadku odbiorców biznesowych często spotykanym przypadkiem jest zmiana sprzedawcy gazu u jednego przedsiębiorcy dla wielu liczników (układów pomiarowych). Stąd wartość będzie zawsze większa bądź równa ilość podmiotów zmieniających sprzedawcę gazu ziemnego.

Czy ilość zmian sprzedawcy gazu w 2017 roku wzrośnie?

Jak można łatwo obliczyć, średnio od początku roku ok. 5 tys. odbiorców gazu ziemnego w Polsce decyduje się na zmianę sprzedawcy. Czy w ciągu najbliższych miesięcy może się to zmienić? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Po pierwsze w tym roku pierwszy raz od kilku miesięcy zanotowaliśmy wzrost cen gazu. Po drugie, na rok 2017 zaplanowano całkowitą liberalizację rynku gazu ziemnego dla odbiorców biznesowych. Czy dzięki temu rynek ożywi się jeszcze bardziej? Wszystko zależy nie tyle od samego zniesienia obowiązku przedkładania taryf gazu ziemnego do URE, co idącym zmianą w samej procedurze zmiany sprzedawcy gazu. Celem jest przecież przede wszystkim szybkość podpisania umowy oraz prostota tego procesu.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4.5 (2 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności