Strona główna » Gazownia Zgierz

Gazownia Zgierz

Podłączenie budynku do sieci gazowej

Żeby zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, należy w pierwszej kolejności złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać także gazownia po podpisaniu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest natomiast montaż licznika gazu. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można uregulować również online, gazownia udostępnia dla swoich klientów odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zgłoszenie zmienienia dostawcy paliwa gazowego

Domy oraz firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, określani dodatkowo jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę paliwa gazowego. W takim przypadku nie ponoszą oni żadnych kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy zajmuje około dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) między innymi w biurze obsługi klienta gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na portalu gazowni.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Zgierz

Kontakt PSG Zgierz

95-100 Zgierz
ul. Myśliwska 1A
tel. 42 675 95 22
faks 42 716 69 50

rejon-zgierz

 

Placówka oddziału głównego PSG w Zgierzu:

Polska Spółka Gazownictwa Kutno

Kontakt PSG Kutno

99-300 Kutno
ul. Narutowicza 39
tel. 42 675 95 67
tel. 24 254 81 50
faks 24 254 81 62

rejon-kutno

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności