Strona główna » Gazownia Wejherowo

Gazownia Wejherowo

Podłączenie domu do sieci gazowej

Żeby wykonać przyłączenie do sieci gazowej, trzeba w pierwszej kolejności złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym etapem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać dodatkowo gazownia po podpisaniu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia domu do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Poinformowanie o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego

Domy i firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani także jako odbiorcy mogą zmienić sprzedawcę gazu. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy zajmuje około dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy gazu wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) na przykład w placówce gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór druku można znaleźć jest z kolei na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności