Strona główna » Gazownia Skierniewice

Gazownia Skierniewice

Przyłączenie budynku do sieci gazowej

Aby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz wykonanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać zarazem gazownia po podpisaniu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można załatwić też online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zgłoszenie zmiany sprzedawcy paliwa gazowego

Domy i przedsiębiorstwa przyłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, określani również jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę paliwa gazowego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy trwa około dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego druku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) między innymi w placówce gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Kontakt PSG Skierniewice

96-100 Skierniewice
ul. Rataja 6
tel. 46 832 27 73
faks 46 832 27 80

rejon-skierniewice

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności