Strona główna » Gazownia Reszel

Gazownia Reszel

Co jest potrzebne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do budynku, rozbudowa istniejącej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Jeden z nich to złożenie dokumentu o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można znaleźć na stronie gazowni i złożyć online lub osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta, gdzie ich konsultanci pomogą wypełnić wniosek. Kolejny etap to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są aktualne przez okres nie krótszy niż miesiąc. Późniejszy krok to podpisanie umowy na dostawy paliwa gazowego, którą można też podpisać z wykorzystaniem eBOK gazowni lub osobiście w jednym z placówek obsługi klienta. Ostatnim krokiem po wykonaniu przebudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Poinformowanie o zmianie sprzedawcy gazu

Domy oraz przedsiębiorstwa podłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, określani też jako odbiorcy mogą zmienić dostawcę paliwa gazowego. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy zajmuje mniej więcej dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do dystrybutora właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) między innymi w placówce gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku można znaleźć jest natomiast na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności