Strona główna » Gazownia Reszel » Gazy techniczne Reszel

Gazy techniczne Reszel

W jaki sposób powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a niekiedy też wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one składowane, powinny wobec tego mieć bardzo dobrą wentylację, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony do góry. Nie mogą być one również składowane w pobliżu źródła ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych butlach. Stosowane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są dodatkowo w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas styka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności