Strona główna » Gazownia Brześć Kujawski

Gazownia Brześć Kujawski

Co jest niezbędne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do nieruchomości, rozbudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Pierwszy z nich to złożenie dokumentu o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można znaleźć na stronie gazowni i złożyć przez internet lub osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta, gdzie ich konsultanci pomogą wypełnić wniosek. Kolejny etap to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są aktualne przez okres nie krótszy niż 30 dni. Kolejny krok to podpisanie umowy na dostawy paliwa gazowego, którą można dodatkowo zawrzeć z wykorzystaniem eBOK gazowni lub osobiście w jednym z filii obsługi klienta. Ostatnim etapem po wykonaniu przebudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni wniosku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Zgłoszenie zmienienia sprzedawcy gazu

Gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani także jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany dostawcy trwa mniej więcej dwadzieścia jeden dni. Zmiana dostawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w biurze obsługi klienta gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku można znaleźć jest z kolei na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności