Strona główna » Gazownia Brześć Kujawski » Gazy techniczne Brześć Kujawski

Gazy techniczne Brześć Kujawski

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a czasem także wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób i we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, muszą w związku z tym mieć odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem muszą być natomiast przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one też przechowywane w niewielkiej odległości od źródła ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w postaci skroplonej sprzedawane są najczęściej w specjalnych zbiornikach. Używane są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są również w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Wielu z nas styka się z nimi prawie codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności