Strona główna » Gazownia Łabiszyn

Gazownia Łabiszyn

Co jest potrzebne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do nieruchomości, przebudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Pierwszy z nich to złożenie dokumentu o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można pobrać ze strony gazowni i złożyć online lub osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta, gdzie ich przedstawiciele pomogą uzupełnić formularz. Kolejny etap to wydanie przez gazownie warunków podłączenia do sieci gazowej, które są ważne przez okres nie krótszy niż miesiąc. Kolejny krok to zawarcie umowy na dostarczanie gazu, którą można również zawrzeć z wykorzystaniem eBOK gazowni lub osobiście w jednym z oddziałów obsługi klienta. Ostatnim krokiem po wykonaniu rozbudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Zgłoszenie zmienienia dostawcy paliwa gazowego

Domy i przedsiębiorstwa podłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani dodatkowo jako odbiorcy mają prawo zmienić dostawcę gazu ziemnego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni jakichkolwiek opłat, a sama procedura zmiany sprzedawcy zajmuje plus minus dwadzieścia jeden dni. Zmienienie dostawcy gazu ziemnego wymaga złożenia do OSD odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) między innymi w biurze obsługi klienta gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku dostępny jest natomiast na portalu gazowni.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności