Strona główna » Gazownia Łabiszyn » Gazy techniczne Łabiszyn

Gazy techniczne Łabiszyn

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach również wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, powinny wobec tego posiadać bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak by ich zawór był skierowany do góry. Nie mogą być one też składowane w niewielkiej odległości od ciepła.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są najczęściej w odpowiednich butlach. Przeznaczone są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są też w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Większość z nas styka się z nimi prawie codziennie, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności