Strona główna » Gazownia Ruda Śląska

Gazownia Ruda Śląska

Zgłoszenie zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego

Domy oraz firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, nazywani także jako odbiorcy mogą zmienić dostawcę paliwa gazowego. W takiej sytuacji nie ponoszą oni żadnych kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy zajmuje plus minus dwadzieścia jeden dni. Zmiana sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego druku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) między innymi w oddziale gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór druku dostępny jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

W jaki sposób zbadać jakość gazu ziemnego?

Wszyscy klienci gazowni może w przypadku podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ziemny ma nieodpowiednią jakość zlecić jego badanie. W takiej sytuacji odbiorca musi samodzielnie wybrać laboratorium do badania i zapłacić za nie. W przypadku, gdy jednak jakość paliwa gazowego jest zbyt niska, koszt badania opłacany jest przez gazownie i można ubiegać się od niej o odszkodowanie za brak dotrzymania zapisów podpisanej umowy.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Ruda Śląska

Kontakt PSG Ruda Śląska

41-700 Ruda Śląska
ul. 1-go Maja 374
tel./faks 32 244 36 05

rejon-ruda-slaska

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności