Strona główna » Gazownia Ruda Śląska » Gazy techniczne Ruda Śląska

Gazy techniczne Ruda Śląska

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Przeznaczone są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne wykorzystywane są także w medycynie, produkcji spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnorodnych firm w naszym kraju.

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej określania wykorzystywane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane z wykorzystaniem 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje 6 różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności