Strona główna » Gazownia Racibórz

Gazownia Racibórz

Przyłączenie domu do sieci gazowej

By wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać zarazem gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem podłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika gazu. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można uregulować zarazem online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców odpowiedni portal przyłączeniowy.

Poinformowanie o zmianie sprzedawcy gazu

Domy oraz przedsiębiorstwa podłączone do sieci dystrybucyjnej gazowni, określani też jako odbiorcy mogą zmienić dostawcę paliwa gazowego. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy zajmuje mniej więcej dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do dystrybutora właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) między innymi w placówce gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku można znaleźć jest natomiast na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Racibórz

Kontakt PSG Racibórz

47-400 Racibórz
ul. Piaskowa 6
tel./faks 32 415 37 71
tel. 32 415 47 79

rejon-raciborz

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności