Strona główna » Gazownia Racibórz » Gazy techniczne Racibórz

Gazy techniczne Racibórz

Zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Wykorzystywane są one bardzo często na przykład do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne umożliwiają na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo wykorzystywane jako surowce energetyczne. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł.

Jak właściwie przewozić gazy techniczne?

Najczęściej transport gazów technicznych mogą wykonywać jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które stosują do tego odpowiednie pojazdy posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od towaru. Stosowany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być natomiast transportowany z wykorzystaniem samochodów osobowych. W takiej sytuacji należy jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była ułożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem sprawdzić zawory. Co więcej nie należy dodatkowo przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności