Strona główna » Blog » Gaz dla firmy » Gaz płynny do firmy
Gaz dla firmy

Gaz płynny do firmy

gaz płynny dla firmy

Budowa firmy poza obszarem zurbanizowanym to z jednej strony tańsza w zakupie ziemia, z drugiej jednak strony konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z „dociąganiem” mediów do działki, na której chcemy postawić nową halę czy też magazyn. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie w jaki sposób możemy zadbać o komfortowy sposób ogrzewania firmy? Jednym z najlepszych rozwiązań jest gaz płynny do firmy.

Gaz płynny do firmy (nie) produkcyjnej

Ci z nas, którzy szukają alternatywy dla zasilania gazem ziemnym swojej firmy z pewnością wiedzą o możliwości wykorzystania gazu płynnego. To idealny sposób na zastąpienie gazu ziemnego. Co ważne jest to jeden z najbardziej ekonomicznie uzasadnionych wyborów. Decydując się na praktycznie każde inne rozwiązanie, poza kosztami związanymi z zakupem gazu musimy pamiętać o kosztach związanych z obsługą np. kotłowni opalanych paliwem stałym. Co z tego, że koszt zakupu samego paliwa będzie niższy, skoro praktycznie codziennie będzie musiała zostać wyznaczona osoba odpowiedzialna za dbanie o komfort utrzymywania temperatury w biurach czy na hali na odpowiednim poziomie.

Z pewnością takie rozwiązanie nie jest rekomendowane dla działalności, które np. w procesie produkcji finalnego produktu wykorzystują gaz do produkcji w bardzo dużych ilościach. Możliwe przerwy w dostawach gazu, wynikające z małych zbiorników magazynowych, czy z drugiej strony wysokie koszty magazynowania zapasów gazu płynnego powodują, że w przypadku produkcji nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Finansowanie instalacji gazu płynnego w firmie

Gaz płyny do firmy może być zakupiony tylko wtedy, kiedy wcześniej zadbamy o odpowiednią infrastrukturę. Przygotowanie i koszty samej instalacji są sprawą bardzo indywidualną. Największy wpływ na różnice wynikające z ceny ma wielkość instalacji jaką będziemy chcieli posiadać, a także szacunkowe miesięczne i roczne zużycie gazu ziemnego.

Sposobów finansowania jest tak samo dużo jak w przypadku każdego innego towaru. To co może być nowością dla wielu z Was, to możliwość wliczenia kosztów instalacji gazu płynnego w cenę spalanego gazu płynnego.

Na naszych stronach znajdziecie porównanie najważniejszych ofert związanych ze sprzedażą gazu płynnego, a także pełną listę dostawców gazu płynnego.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (2 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności