Strona główna » Blog » Gaz dla firmy » Nowa taryfa PGNiG dla firm! Będą obniżki cen gazu
Gaz dla firmy

Nowa taryfa PGNiG dla firm! Będą obniżki cen gazu

Nowa taryfa PGNiG dla firm

Lipiec to dobry czas dla przemysłowych odbiorców gazu ziemnego. Jak się okazuje nowa taryfa PGNiG dla firm, która w lipcu została zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wprowadza znaczące obniżki cen zakupu gazu ziemnego. Czy wszyscy odbiorcy przemysłowi skorzystają z bardziej atrakcyjnych cen? Niestety nie.

Nowa taryfa PGNiG dla firm obniży ceny gazu największym

Którzy odbiorcy w takim razie zapłacą mniej za gaz ziemny? Informacja jest bardzo precyzyjna. Obniżką zostaną objęte podmioty, które w ciągu roku zużywają więcej niż 25 mln. m3 gaz ziemnego. Podmioty zaliczające się do tej grupy zapłacą według komunikatu ze strony URE:

Średnie ceny gazu ziemnego wysokometanowego w stosunku do cen ustalonych w dotychczas obowiązującej taryfie Nr 14/2017 tego Przedsiębiorstwa, obniżone zostały o 6,7 %, zaś gazów zaazotowanych o 6,8 %.

Obniżka cen gazu ziemnego wejdzie w życie z dniem 1 września 2017 roku

Kiedy nowa taryfa PGNiG dla firm zmniejszy rachunki za gaz pozostałym odbiorcom?

Aktualne ceny gazu ziemnego zatwierdzone przez URE, obowiązują do końca roku 2017. Nie ma w takim wypadku co liczyć na obniżenie ceny gazu ziemnego. Jak widać po największych odbiorcach gazu ziemnego możliwości obniżenia ceny za gaz ziemny dla firm są.  Co w takim razie zrobić, aby płacić mniej za gaz? Przede wszystkim zmienić sprzedawcę gazu ziemnego. Pamiętajmy, że opłaty dystrybucyjne zawsze pozostaną na tym samym poziomie, będziemy dalej otrzymywać jeden rachunek za gaz – „tylko” z niższymi cenami.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (2 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności