Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Aktualna oferta sprzedaży gazu
Rachunek za gaz

Aktualna oferta sprzedaży gazu

PGNiG jako tzw. sprzedawca z urzędu jest podmiotem, z którym można podpisać umowy na sprzedaż gazu ziemnego w sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa. Standardowa oferta, która jest dostępna na stronach PGNiG sprowadza się do podpisania umowy, która określa wysokość stawki abonamentowej i ceny z kWh gazu zimnego. Czy aktualna oferta sprzedaży gazu często się zmienia i czy możemy ją aktualizować?

Aktualna oferta sprzedaży gazu w PGNiG

Na sprawę należy spojrzeć z punku widzenia 2 interesantów. Po pierwsze osoby, która ma już podpisaną umowę z PGNiG i chce ja aktualizować, po drugie z nowym potencjalnym klientem, który jeszcze umowy podpisanej nie ma. W pierwszym przypadku można skorzystać z ciekawej propozycji o nazwie GAZEK. To oferta kierowana nie tylko do nowych, ale przede wszystkim do obecnych klientów, którzy chcą płacić mniej za gaz, a nie koniecznie chcą zmienić sprzedawcę prądu i gazu.

Jak skonstruowana jest oferta o nazwie GAZEK? W skrócie podpisując nową umowę z firmą PGNiG na okres np. 24 miesięcy, po upływie 12 miesięcy, kolejny rachunek za gaz ziemny zostanie nam obniżony o sumę wysokości opłaty abonamentowej. Nie skupiajmy się na ocenie tej oferty. Pamiętajmy, że alternatywa zawsze jest.

Taryfowa oferta sprzedaży gazu ziemnego

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, PGNiG jest podmiotem, który jest tzw. sprzedawcą z urzędu. Jedną z konsekwencji takiej relacji jest konieczność zatwierdzania taryf przez Urząd Regulacji Energetyki. W przypadku PGNiG rok 2017 był pierwszym rokiem od kilku lat, w którym ceny gazu ziemnego dla gospodarstw domowych wzrosły. Taryfy zatwierdzane są najczęściej na okres 6 lub 12 miesięcy. Nie ma prawnie zdefiniowanego czasu obowiązywania, ale w praktyce najczęściej tyle właśnie on wynosi. O wysokości ceny taryfowej gazu decydują „negocjacje” pomiędzy PGNiG, a regulatorem.

Jak porównać aktualną ofertę PGNiG z innymi

Pamiętajmy, że już od samego początku „istnienia” przyłącza gazowego możemy wybrać sprzedawcę gazu. W celu porównania ofert i sprawdzenia jak wygląda aktualny stan ofert należy wejść na stronę konkretnego sprzedawcy lub skorzystać z informacji zawartych w branżowych portalach zajmujących się tematyką zmiany sprzedawcy prądu.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności