Strona główna » Blog » Ranking sprzedawców gazu » Protokół zdawczo odbiorczy
Ranking sprzedawców gazu

Protokół zdawczo odbiorczy

Polska Grupa Energetyczna, to firma mocno stawiająca na uczciwość i dobre relacje z klientem. W poprzednim wpisie przedstawialiśmy promocje na gaz i prąd dla gospodarstw domowych i firm. Dzisiaj założymy, że zmianę sprzedawcy lub taryfy mamy za sobą i zajmiemy się nieco mniej przyjemnymi, ale bardzo koniecznymi formalnościami przez które trzeba przejść. Opiszemy pokrótce protokół zdawczo – odbiorczy od PGNiG.

Protokół zdawczo – odbiorczy (gaz)

Zajmiemy się trochę tym na pozór prostym kawałkiem papieru. Z informacji, jakie można uzyskać w Internecie dowiadujemy się jednak, że jest on dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Tak więc pierwsze wiersze dokumentu to oczywiście miejsce na nasze dane (imię i nazwisko abonenta oraz miejsce w którym wykonywana jest usługa). Konieczne jest również wypełnienie danych drugiej osoby. Innym, istotnym punktem jest zamieszczenie wszystkich niezbędnych informacji o gazomierzu. Będą to takie dane jak, Numer fabryczny gazomierza Stan gazomierza na dzień przekazania / przejęcia nieruchomości / obiektu / lokalu oraz Data przekazania / przejęcia nieruchomości / obiektu / lokalu.

Ostatnią, ale również bardzo ważną rzeczą do zamieszczenia w protokole zdawczo – odbiorczym to zgodne oświadczenia obu stron. Nie zapominajmy o podpisaniu klauzul, których bezwzględnie będzie wymagał pracownik Polskiej Grupy Energetycznej. Warto również dodać, że dokument ten można sporządzić samemu, jednak na stronie PGNiG znajdziemy gotowy wzór, który niewątpliwie ułatwi nam życie.

Czy protokół zdawczo – odbiorczy jest konieczny?

Często padają również pytania o to, czy protokół zdawczo – odbiorczy jest konieczny. Uważamy, że tak bowiem warto mieć „podkładkę” na wypadek konfliktu z sąsiadami, czy nawet drugą stroną. Niezależnie od wszystkiego, uważamy również, że warto mieć porządek w papierach i również na takie rzeczy powinno znaleźć się miejsce naszej szafce. Dokumenty mają to do siebie, że stają się potrzebne w najmniej spodziewanym momencie. Rzeczy takie jak gaz czy prąd są dzisiaj niestety nieodzowną częścią naszego życia, bez których nie potrafimy się obyć. Warto więc na wszelki wypadek mieć wszystko pod kontrolą.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności