Strona główna » Blog » Ranking sprzedawców gazu » Najlepszy sprzedawca gazu 2016 – ranking
Ranking sprzedawców gazu

Najlepszy sprzedawca gazu 2016 – ranking

najlepszy sprzedawca gazu 2016
Rok 2016 już prawie za nami. Czas zatem na pierwsze podsumowania dotyczące zmiany sprzedawcy gazu w roku 2016. Komu przypadnie tytuł: Najlepszy sprzedawca gazu 2016?

Rok 2016 już prawie za nami. Czas zatem na pierwsze podsumowania dotyczące zmiany sprzedawcy gazu w roku 2016. Komu przypadnie tytuł: Najlepszy sprzedawca gazu 2016? Rok pod kątem aktywności sprzedawców gazu pod wieloma względami był rekordowy. Kto naszym zdaniem zasłużył na wyróżnienia i dlaczego, o tym w poniższym tekście. Zaczniemy jednak od przypomnienia sobie faktycznego stanu w jakim obecnie znajduje się wolny rynek gazu ziemnego w Polsce

Zmiana sprzedawcy gazu 2016 w Polsce

Bazując na danych Urzędu Regulacji Energetyki, wiemy, że w 2016 roku zmiany sprzedawcy gazu dokona ponad 40 tysięcy odbiorów indywidualnych oraz biznesowych to o ponad 20% więcej odbiorców niż w roku 2015. Jeśli jednak te wartości zestawimy z potencjalnymi odbiorcami gazu ziemnego w Polsce, których liczyć możemy w milionach ten wynik nie napawa optymizmem.

Cały czas tylko niewielka część z nas decyduje się na zmianę sprzedawcy gazu. O ile w przypadku odbiorców indywidualnych, trudno walczyć z argumentem dotyczącym zysku jaki się uzyska przy zmianie, który oczywiście jest zależny od ilości zużywanego gazu, o tyle w przypadku odbiorców biznesowych, dziwić może fakt braku chętnych na kilkunasto procentowe oszczędności każdego miesiąca, które z perspektywy roku mogą uzbierać się w dość pokaźną sumę. Nie o przyczynach takiej sytuacji dzisiaj chcemy jednak pisać.

Tak jak napisaliśmy wyżej dane podaje URE, dodajmy jednak, że jako zmieniający sprzedawcę gazu brany jest pod uwagę ten z odbiorców, który firmę A zmieni na B. Jak pokazuje jednak praktyka, w momencie chęci zmiany sprzedawcy gazu „budzi” się nasz dotychczasowy sprzedawca, przygotowujący kontrofertę. Co to oznacza? Oznacza to 'tylko’ tyle, że osoby chcące zmienić sprzedawcę gazu mogą tylko i wyłącznie zyskać, a „ruch” w sprzedaży produktów gazowych jest znacznie większy niż wskazywać na to mogą statystyki URE

Najlepszy sprzedawca gazu 2016

Kto naszym zdaniem powinien otrzymać tytuł najlepszego sprzedawcy gazu ziemnego w roku 2016? Nikt 😉 ma to być mobilizator dla sprzedawców gazu ziemnego, którzy w 2016 roku nie dali z siebie wszystkiego co mogli, aby przyciągnąć klientów do siebie. Oferty były przez większość część sprzedawców bardzo podobne, co nie oznacza, że osoby, które zmieniły sprzedawcę gazu popełniły błąd. Wybrały bardzo dobrze, tym bardziej, że ceny gazu 2017 roku będą wyższe, więc ich wybór jest tym bardziej korzystny.

Końcówka roku to bardzo intensywny okres i pojawiło się naprawdę kilka ciekawych ofert. My jednak czekamy na taką, która uzyska maksymalną ilość punktów w naszym porównaniu ofert gazu ziemnego.

Wyróżnienie za rok 2016 trafia do firmy:

Tauron za najlepszą oferta cenowa w naszym rankingu w roku 2016

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.3 (10 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności