Strona główna » Blog » Ranking sprzedawców gazu » Najtańszy gaz ziemny – gdzie go kupimy?
Ranking sprzedawców gazu

Najtańszy gaz ziemny – gdzie go kupimy?

tani gaz dla domu
Liberalizacja rynku gazu daje dużo możliwości w tym możliwość zmiany sprzedawcy gazu. Gdzie kupimy najtańszy gaz ziemny w Polsce - sprawdź

Postępująca w Polsce liberalizacja rynku gazu ziemnego powoduje coraz większe zainteresowanie możliwością przeprowadzenia zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Zdecydowana większość będzie to robiła po raz pierwszy dlatego warto wiedzieć jak zmienić sprzedawcę gazu ziemnego po raz pierwszy. Nie mniej istotna jest informacja gdzie kupimy najtańszy gaz ziemny?

Najtańszy gaz ziemny w Polsce

Gaz ziemny należy przede wszystkim traktować jak towar (ew. usługę), której cena i jakość może być różna. Piszą o jakości nie mamy na myśli samego paliwa, ponieważ zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego jakość i cena dystrybucji gazu pozostają na tym samym poziomie, ale np. sposób obsługi klienta. Cena – jak każdy towar czy usługa może być inna. W związku z tym teoretycznie powinniśmy mieć w czym wybierać. O tym u jakiego sprzedawcy można kupić tani gaz ziemny pisaliśmy wcześniej. Dzisiaj skupimy się na „miejscach” transakcji. Jesteś ciekaw jaki jest najtańszy dostawca gazu ziemnego?

Gdzie kupimy najtańszy gaz ziemny?

Transakcje zakupu gazu ziemnego możemy przeprowadzić w następujący sposób:

  • iść do biura sprzedawcy prądu i podpisać umowę
  • umówić się na spotkanie z handlowcem
  • zostawić swoje dane kontaktowe na stronie sprzedawcy i czekać na kontakt z jego strony
  • podpisać umowę przez Internet

Każde z przedstawionych powyżej rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Nie wchodzą w preferencje każdego z nas skupmy się na czynniku ekonomicznym, czyli gdzie taką ofertę będziemy mogli nabyć najtaniej?

Kontakt bezpośredni – najtańszy gaz ziemny czy największa strata?

Wielu za nas w tym także my jesteśmy zwolennikami rozwiązań on-line wprawdzie przy zmianie sprzedawcy gazu ten proces cały czas raczkuje to jednak generuje on najmniejsze koszty, ponieważ całość obsługuje system, którego koszty już zostały poniesione, a ilość osób obsługujących np. 1 000 osób jest kilkukrotnie niższa niż w przypadku sprzedaży bezpośredniej czy też wynajmie biur.

Naszym zdaniem najtańszy gaz ziemny jest do kupienia w transakcji Internetowej, która nie generuje u sprzedawcy dodatkowych kosztów, dzięki czemu może sobie pozwolić na podzielenie się swoim większym zyskiem z nami. Co jak doskonale wiemy z powodzeniem funkcjonuje np. w telekomunikacji.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.67 (3 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności