Strona główna » Blog » Piece gazowe » Kocioł gazowy jednofunkcyjny
Piece gazowe

Kocioł gazowy jednofunkcyjny

kocioł gazowy jedno funkcyjny
Kocioł gazowy jednofunkcyjny to jeden z najbardziej popularnych kotłów jakie są montowane w naszych domach. Poznaj jego właściwości, wady i zalety.

Zacznijmy może od definicji czym jest kocioł gazowy jednofunkcyjny. Jest to kocioł, dzięki któremu będziemy w stanie ogrzać mieszkanie – spełnia dla nas jedną funkcję, współpracuje z układem centralnego ogrzewania. Jak sama definicja wskazuje na tym powinniśmy poprzestać. Są jednak piece gazowe jednofunkcyjne, które dzięki zastosowaniu np. podgrzewacza pojemnościowego, gdzie akumulowana jest ciepła woda podczas ogrzewania mieszkania.

Kiedy kocioł gazowy jednofunkcyjny jest dla nas najlepszy?

Kocioł gazowy jednofunkcyjny najlepiej sprawdza się w domach jednorodzinnych i dużych np. poziomowych mieszkaniach w bloku. Zadać sobie można pytanie: co wtedy z ogrzewaniem w domu ciepłej wody użytkowej? Jak napisaliśmy wyżej z definicji wynika, że ten rodzaj kotła przeznaczony jest przede wszystkim do ogrzewania. Zgadza się. Jenak w przypadku dużych powierzchni oraz sytuacji, w której ilość punktów czerpalnych wody jest większa od dwóch, nie stosuje się przepływowego sposobu podgrzewania wody, tylko wykorzystuje się odpowiedni zasobnik wodny, w którym utrzymywana jest odpowiednia temperatura wody. Dzięki temu możemy ze spokojem ogrzewać swoje mieszkanie, a także być spokojni o ciepłą wodę użytkową.

Cena kotła gazowego jednofunkcyjnego

Na koszt zakupu pieca składa się kilak czynników. Po pierwsze nie bez znaczenia jest wybór producenta kotła gazowego. Równie istotna jest informacja o powierzchni i licznie osób jaka ma z ogrzewania korzystać. Dobór odpowiedniej mocy urządzenia najlepiej skonsultować i przeliczyć z doradcą, tak aby mieć pewność, że zakupiona jednostka spełni nasze oczekiwania. Wracając do cen kotła gazowego jednofunkcyjnego zaczynają się one od 15 tys. zł. Warto dokładnie przyjrzeć się ofertą w internecie i chcąc zakupić piec gazowy poznać przynajmniej widełki cenowe w jakich się należy obracać.

Decyzja o wyborze kotła gazowego jednofunkcyjnego czy kotła gazowego dwufunkcyjnego wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Na pewno jedynym kryterium na jakie zwrócimy uwagę nie może być cena zakupu. Z definicji tańsze są piece jednofunkcyjne, jednak do nich należy doliczyć koszty zasobnika wodnego, jeśli będziemy chcieli podgrzewać ciepłą wodę użytkową, a także wyższy koszt montażu ze względu na bardziej skomplikowaną budowę.

Piece gazowe jednofunkcyjne są dostępne jako jednostki wiszące, a także jako stojące zabudowane jednostki.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności