Strona główna » Blog » Piece gazowe » Kocioł gazowy dwufunkcyjny
Piece gazowe

Kocioł gazowy dwufunkcyjny

kocioł gazowy dwufunkcyjny
Kocioł gazowy dwufunkcyjny to wciąż jeden z najbardziej popularnych kotłów, dzięki którym ogrzejemy nie tylko nasz dom, ale także podgrzejemy ciepłą wodę

Kocioł gazowy dwufunkcyjny jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie jednoczesne spełnianie dwóch zadań. Pierwszym jest ogrzewanie mieszkania czyli dostarczenie ciepła do grzejników, drugim natomiast podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Podgrzewanie wody do bieżących czynności odbywa się przy pomocy przepływowego wymiennika ciepła, czyli innymi słowy odkręcając ciepły zawór z wodą kierowana ona jest na wymiennik ogrzewany przez palnik.

 Zastosowanie kotła gazowego dwufunkcyjnego

Kocioł ten w największym stopniu sprawdza się w mieszkaniach jednopoziomowych, gdzie odległość odbiorników ciepła szczególnie jeśli chodzi o ciepłą wodę użytkową nie jest duża. Odległość odbiorników ciepła od pieca jest w tym przypadku o tyle istotna, że mechanizm kotła gazowego dwufunkcyjnego nie posiada zasobnika ciepła w którym może być ona gromadzona i przesyłana dalej. Cały proces ogrzewania wody do grzejników czy mycia rąk odbywa się z wykorzystaniem mechanizmu przepływowego. Dlatego w większym stopniu uzyskane na wyjściu temperatura wody jest narażona na szybką utratę temperatury.

Kocioł gazowy dwufunkcyjny – cena

Ceny w przypadku skorzystania z kocioł gazowy dwufunkcyjny zaczyna się od 15 -17 tysięcy złotych. Jeśli porównamy te ceny z kotłami jednofunkcyjnymi to od razu zauważymy, że ceny te są nieznacznie wyższe. Dzieje się tak tylko pozornie. Z jednej strony cena startowa jest wyższa dla kotła gazowego dwufunkcyjnego, jednak koszt montażu takiego kotła jest dużo niższy niż pieca jednofunkcyjnego. Dodatkowo jeśli będziemy chcieli do kotła jednofunkcyjnego dodać możliwość podgrzewania wody przy wykorzystaniu odpowiedniego zasobnika to koszt wzrośnie nam o ok. 5-8 tys zł. Szczegóły dotyczące cen najlepiej poznać na stronach producentów kotłów gazowych.

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności