Strona główna » Blog » Piece gazowe » Piec gazowy cena
Piece gazowe

Piec gazowy cena

piec gazowy cena
Piec gazowy cena różni się w zależności od mocy, producenta, czy gwarancji jaką otrzymujemy. Jak w takim razie wybrać najlepszy piec w najlepszej cenie?

Piec gazowy poza swoją podstawową funkcją jaką jest ogrzewanie naszych domów, mieszkań czy też ciepłej wody użytkowej za zadnie ma mało kosztować, a cena bieżącego utrzymania, remontów czy konserwacji ma wynosić 0 złotych. Praktyka niestety okazuje się nie tak kolorowa jak byśmy tego chcieli. Przyjrzyjmy się zatem czy piec gazowy cena jest mocno zróżnicowana ze względu na różne rodzaje dostępnych na rynku modeli.

Piec gazowy od czego zależy cena

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów zastanówmy się co wpływa na ew. różnice w cenie. Tak jak napisaliśmy wyżej różni się ona w zależności od kilku podstawowych parametrów jakie kotły posiadają, a do których należy zliczyć:

  • co piec będzie nam ogrzewał – czy tylko ciepłą wodę użytkową, czy też ogrzewać będzie nam dom, a może i jedno i drugie
  • moc pieca gazowego – czyli tak naprawdę jaką powierzchnię i ile wody będziemy w stanie podgrzać
  • producenta – za markę płacimy, ale tak jak ze wszystkim, bywa tak, że lepiej zainwestowane pieniądze na starcie dają więcej korzyści w przyszłości
  • dodatkowe wyposażenie takie jak np. czujnik temperatury

Piec gazowy Junkers cena

Do jednych z najbardziej popularnych pieców stosowanych szczególnie w mieszkaniach blokowych jest Junkers. Piec gazowy cena, która również jest różna i waha się w zależności od zakupionego modelu. Te najbardziej popularne tzw. wiszące z zamkniętą lub otwartą komorą spalania można już kupić za ok. 1 500 zł. Odsyłamy tutaj do strony producenta gdzie w katalogu można znaleźć szczegółowe ceny piegów gazowych.

Piec gazowy jednofunkcyjny cena

Cena pieców jednofunkcyjnych zaczyna się od 25 tysięcy złotych. W zależności od producenta pieca gazowego na jakiego się zdecydujemy i mocy pieca cena może wzrosnąć nawet do ponad 60 tysięcy złotych.

Piec gazowy dwufunkcyjny cena

W przypadku kotłów gazowych dwufunkcyjnych cen jest nieco niższa i można nowe urządzenia zakupić już za mniej niż 20 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że niższa cena pieca dwufunkcyjnego niesie za sobą konsekwencję większych nakładów finansowych związanych z montażem pieca.

Piec gazowy cena montażu, przeglądów i remontu

Cennik usług instalacyjnych jest tak różnorodny jak wachlarz pawia dumnie spacerującego po Warszawskich Łazienkach, aby jednak nie zostawić Państwa bez odpowiedzi odsyłamy do przykładowego cennika usług instalatorskich, gdzie będziecie Państwo mogli poznać chociażby ramy cenowe w jakich obracają się firmy instalatorskie.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4.33 (3 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności