Strona główna » Gazownia Zawiercie

Gazownia Zawiercie

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać także gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest natomiast montaż licznika. Wszystkie formalności związane z tą kwestią można załatwić jednocześnie online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zgłoszenie zmiany sprzedawcy gazu ziemnego

Domy oraz firmy przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani dodatkowo jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu ziemnego. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sama procedura zmiany dostawcy zajmuje plus minus 21 dni. Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego wymaga złożenia do dystrybutora właściwego dokumentu PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) między innymi w biurze obsługi klienta gazowani, który jest później rozpatrywany przez nią. Wzór dokumentu można znaleźć jest natomiast na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Zawiercie

Kontakt PSG Zawiercie

42-400 Zawiercie
ul. Zaparkowa 15
tel./faks 32 672 12 73

rejon-zawiercie

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności