Strona główna » Gazownia Dobrodzień

Gazownia Dobrodzień

W jaki sposób wstrzymać dostawy paliwa gazowego do domu?

Podczas rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostawy gazu. Zrobić to trzeba z wykorzystaniem odpowiedniego druku, który należy złożyć do gazowni online, a dodatkowo osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku opłat. Sporządzone rachunki nie będą jedynie zawierały zużycia gazu. Dodatkowo warto pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę odbiorcy jest usługą odpłatną.

Podłączenie budynku do sieci gazowej

By zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym krokiem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać zarazem gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia domu do sieci gazowej jest z kolei zamontowanie gazomierza. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można załatwić także przez internet, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności