Strona główna » Gazownia Strumień

Gazownia Strumień

Jak można wstrzymać dostawy gazu ziemnego do nieruchomości?

W trakcie remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostawy gazu. Wykonać to należy za pomocą właściwego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Wstrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku opłat. Wystawiane faktury nie będą wyłącznie posiadały poboru gazu ziemnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu ziemnego na prośbę klienta jest usługą płatną.

Przyłączenie domu do sieci gazowej

By wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Następnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać zarazem gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim etapem podłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika gazu. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można uregulować zarazem online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności