Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » GASPOL gaz ziemny dla domu
Sprzedawcy gazu

GASPOL gaz ziemny dla domu

gaspol gaz ziemny
Firma Gaspol gaz ziemny sprzedaje jako jeden ze swoich flagowych produktów. Czy oferta kierowana do gospodarstw domowych jest warta naszego zainteresowania?

Gaspol gaz ziemny na wolnym rynku TPA zaczął sprzedawać jako jeden z pierwszych podmiotów w Polsce. Zgodnie z trendem rozwoju rynku w naszym kraju, początkowo oferta skierowana była tylko i wyłącznie do klientów biznesowych. Od pewnego jednak czasu firma Gaspol gaz ziemny sprzedaje także do odbiorców indywidualnych. Sprawdźmy i oceńmy ofertę jaka jest dostępna na stronach internetowych sprzedawcy.

Gaspol gaz ziemny do domu – podstawowe informacje

Oferta dostępna jest dla wszystkich odbiorców gazu ziemnego przyłączonych do sieci dystrybucyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa. Standardowo, jak niejednokrotnie na naszych stronach pisaliśmy do zmiany sprzedawcy gazu nie jest wymagana absolutnie żadna ingerencja w układ pomiarowy, czyli w obecne liczniki gazu ziemnego. Czas zmiany sprzedawcy gazu w zależności od obecnie podpisanej umowy wynosi nawet poniżej 30 dni. Zmienić sprzedawcę gazu można kontaktując się ze sprzedawcą poprzez stronę internetową lub umawiając wizytę z handlowcem. Zaznaczyć tutaj należy jednak fakt, że w przypadku umów dla gospodarstw domowych bezpośrednia wizyta handlowca jest w praktyce rzadko wykorzystywana. Decydując się na podpisanie umowy z firmą Gaspol, każdy klient otrzymuje:

 1. Dostęp do swojego konta na portalu klienta firmy Gaspol
 2. Możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów w sklepie internetowym

 

Ogólne warunku umowy z firmą GASPOL

W ogólnych warunkach umowy możemy dowiedzieć się o następujących kwestiach:

 • długość obowiązywania umowy – od 12 miesięcy
 • klient może rozwiązać umowę z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia po upływie obowiązywania umowy na czas określony
 • wszystkie zmiany dotyczące umowy będą wymagały formy pisemnej

Cena gazu Gaspol – oferta dla domu

Jak pokazuje poniższa tabela ceny gazu ziemnego dla odbiorców końcowych w prezentowanej Taryfie na stronie firmy Gaspol są wyższe:

Grupa taryfowaCena brutto Gaspol [gr/kWh]Cena brutto PGNiG [gr/kWh]RóżnicaKwota Brutto Gaspol [opłata abonamentowa] zł/mcśr. kwota brutto PGNiG [opłata abonamentowa] zł/mcRóżnica
W – 114,8512,09 +22,8%4,925,70 -13,7%
W – 214,6412,09 +21,1%7,388,34 -11,5%
W – 314,5112,09 +20%6,7710,17 -33,43%
W – 414,5112,09 +20%23,9919,50 +23,03%

Ocena atrakcyjności oferty

Podsumujmy w naszym zestawieniu ofertę firmy GASPOL pok kątem naszych kryteriów rankingowych:

 1. Cena za kWh: -3 pkt
 2. Wysokość opłaty abonamentowej: 1 pkt
 3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 1 pkt
 4. Okres obowiązywania umowy: 0 pkt
 5. Okres wypowiedzenia umowy: 2 pkt
 6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 1 pkt
 7. Możliwości zawarcia umowy: 1 pkt

Wynik: 3/14 pkt

Jak widzimy otrzymany wynik dla oferty „Oferta dla Ciebie” jest nieciekawy. Wynika to przede wszystkim z bardzo słabej oferty cenowej za kWh gazu ziemnego. Być może sprzedawca za wolno reaguje na taryfowe obniżki cen gazu jakie miały miejsce w tym roku lub nie aktualizuje danych na swojej stronie internetowej, która przecież jest podstawowym źródłem informacji dla potencjalnych klientów.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności