Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Dwa rachunki za gaz – czy to możliwe?
Rachunek za gaz

Dwa rachunki za gaz – czy to możliwe?

dwa rachunki za gaz
Rozliczanie gazu ziemnego po procesie zmiany dostawcy gazu odbywa się o oparciu nie o dwa rachunki za gaz ale o jeden, wynika to z umowy kompleksowej

Stereotypy związane z „podwójnym” wystawianiem rachunku za energię elektryczną rzuciły się lekko cieniem na cały proces zmiany dostawcy gazu. Czy decydując się zmienić dostawcę gazu będziemy płacić dwa rachunki za gaz ziemny – za dystrybucję oraz za sprzedaż gazu?

Dwa rachunki to nie podwójne rachunki

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia problemu. Ze względu na fakt, że zmieniając sprzedawcę prądu umowa swojego czasu musiała zostać rozbita na część dystrybucji oraz na część sprzedaży energii, wiele z osób zmieniających sprzedawcę energii, który nie zostali poinformowani o takiej konieczności wpadło w panikę i wietrzyli spisek, że ktoś ich oszukał. Niestety, ale do dnia dzisiejszego uwarunkowania prawne nie wymuszają na sprzedawcach pospisywania umów kompleksowych za zakup prądu. Inaczej jest jeśli chodzi o sprzedaż gazu.

Zmiana dostawcy gazu = jeden rachunek za gaz

W przypadku procesu zmiany dostawcy gazu jest tylko jedna droga. Dalej rozliczeni jesteśmy w oparciu o jedną fakturę za sprzedaż i dystrybucję gazu. Bez względu na to jakiego dostawcę gazu wybierzemy płacić będziemy jeden rachunek. Dzięki temu już po podjęciu decyzji łatwiej będzie nam zaspokoić naszą wewnętrzną ciekawość i sprawdzić czy faktycznie nowa oferta jest dla nas bardziej korzystna. My jednak radzimy zadbać o to przed podpisaniem umowy i zapoznać się z informacjami na co zwrócić uwagę decydują się zmienić dostawcę gazu.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności