Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Tani gaz? Najtańszy gaz! Tylko na Zmiana Sprzedawcy Gazu
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Tani gaz? Najtańszy gaz! Tylko na Zmiana Sprzedawcy Gazu

najtanszy gaz

O tym, że rachunki za gaz ziemny są wysokie nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególnie w okresie jesieni i zimy. Osoby ogrzewające swoje mieszkania i domy zaczynają zużywać bardzo duże ilości gazu ziemnego, a faktury za gaz ziemny rosną w jeszcze szybszym tempie. Pamiętajmy, że mamy wpływ na to ile zapłacimy za gaz ziemny! Najtańszy gaz dostępny na rynku jest takiej samej jakości, jak ten który obecnie zużywamy – to bardzo ważna informacja.

Tani gaz, tańszy gaz, najtańszy gaz. Zawsze w tym samym standardzie.

Cechą charakterystyczną rynków energii (prądu i gazu) jest podział na podmioty, które świadczą usługi związane z dystrybucją np. gazu ziemnego oraz te, które zajmują się sprzedażą gazu. Jak to działa?

Firmy sprzedające gaz ziemny podpisują tzw. Generalne Umowy Dystrybucyjne z firmami, które utrzymują i rozbudowują sieć gazową. Dzięki temu mogą świadczyć usługi w miejscach gdzie firma zajmująca się dystrybucja dostarcza gaz ziemny do firm i do naszych mieszkań czy domów.

Opłaty związane z dystrybucją gazu ziemnego dla naszego punktu poboru gazu ziemnego, którym najczęściej jest nasz adres zamieszkania czy siedziba firmy jest ZAWSZE taka sama. Dzięki temu dystrybutor bez względu na to jaka firma sprzedaje nam gaz dostarcza nam go w takim samym standardzie i jakości, otrzymując za swoje usługi takie samo wynagrodzenie.

Powyższe informacje jednoznacznie wskazują, że najtańszy gaz ziemny z naszego, odbiorców gazu, punktu widzenia będzie zawsze miał tą samą jakość. Pamiętajmy też, że w przypadku awarii sieci gazowej nie zmieni się firma (dystrybutor), który daną awarię będzie rozwiązywał

Tani gaz u Sprzedawców. Najtańszy gaz ziemny tylko u nas!

Osoby czy też firmy, które chcą płacić mniejsze rachunki za gaz ziemny mają tak naprawdę 2 możliwości, dzięki którym mogą wpłynąć na wysokość swoich rachunków za gaz:

  1. Zmiana sprzedawcy gazu na firmę, która zaproponuje niższą ceną za kWh gazu ziemnego i comiesięczną opłatę abonamentową
  2. Skorzystanie z promocyjnej oferty sprzedawcy gazu u którego obecnie jestem

Inaczej niż w przypadku rynku energii elektryczne, na rynku gazu ziemnego ze względu na stałą opłatę za kWh w ciągu dnia zmiana grupy taryfowej z punktu widzenia sprzedaży gazu nic nie zmieni.

Decydując się na wybór konkretnego sprzedawcy porównujesz tylko 2 oferty: obecnego sprzedawcy gazu ziemnego i nowego. Nie masz pewności czy lepsza oferta jest tą najlepszą. Dlatego warto skorzystać z naszego porównania ofert sprzedawców gazu ziemnego, aby mieć pewność, że najtańszy gaz ziemny oferuje podmiot, na wybór którego się zdecydowałeś.

Oszczędzaj czas i unikaj umów z „kruczkami”

Wybór naszego portalu, który pomaga w podjęciu decyzji o zmianie sprzedawcy gazu to nie tylko oszczędność czasu. W zestawieniu pojawiają się najważniejsze z punktu widzenia odbiorcy gazu ziemnego informacje dotyczące rozwiązania umowy, terminów płatności, wszystkich cen i opłat wpływających na wysokość rachunku za gaz ziemny. Co ważne uwzględniamy też zmienność cen w trakcie trwania umowy.

ZAPAMIĘTAJ: Najtańszy gaz ziemny to zawsze gaz tej samej jakości dostarczany przez tego samego dystrybutora!

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności