Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Rynkowa cena gazu od Energii dla firm
Sprzedawcy gazu

Rynkowa cena gazu od Energii dla firm

rynkowa cena gazu
Energia dla firm, jak sama nazwa wskazuje specjalizuje się w sprzedaży energii (prądu i gazu) do firm. Obecnie w swojej ofercie spółka przygotowała nową propozycję dla właścicieli firm. Mowa tutaj o propozycji: Rynkowa cena gazu.

Energia dla firm, jak sama nazwa wskazuje specjalizuje się w sprzedaży energii (prądu i gazu) do firm. Obecnie w swojej ofercie spółka przygotowała nową propozycję dla właścicieli firm. Mowa tutaj o propozycji: Rynkowa cena gazu. Dla kogo dedykowana jest ta oferta i wybór takiej opcji jakie konsekwencje za sobą niesie?

Rynkowa cena gazu to nie nowość

Sama nazwa oferty dużo nam podpowiada. Rynkowa cena gazu to rozwiązanie oparte o bieżące kontraktowanie ceny za gaz ziemny, w zależności od ceny jaka dostępna jest na giełdzie. Tak przynajmniej wydaje się rozumieć ofertę przygotowaną przez Energię dla firm. Na stronach sprzedawcy, w opisie tego wariantu możemy znaleźć m.in. następujące informacje:

Dostosowanie ceny za gaz przed rozpoczęciem dostaw do poziomu cen notowanych na giełdzie TGE

oraz

Gwarancja niezmienności ceny gazu w trakcie trwania umowy

Możemy tutaj dojść do wniosku, że kontraktowanie ceny odbywa się tylko raz na starcie podpisania umowy. Umowy, którą możemy podpisać na okres 12 lub 24 miesięcy. Jeśli tak faktycznie jest, przynajmniej na to wskazuje opis oferty to nazwa rynkowa cena gazu jest lekko naciągnięta. Nie zmienia to jednak faktu, że przy obecnej sytuacji na rynku, gdzie ceny zaczynają rosnąć może się takie rozwiązanie okazać skuteczne i korzystne na klienta finalnego.

Wróćmy jeszcze raz do ogólnych założeń związanych z cyklicznym kontraktowaniem cen gazu. Takie rozwiązanie dla klienta jest korzystne, jeśli cen na TGE spada. Każdy kolejny okres kontraktowania będzie się wtedy wiązał z obniżką ceny dla klienta finalnego. Jeśli cena wzrasta, to będziemy płacić za każdy kolejny okres rozliczeniowy więcej. W skrócie – giełdowy model ustalania ceny w umowach pomiędzy sprzedawcą gazu a odbiorcą finalnym to nie nowość. W takim układzie ryzyko zmiany ceny bierze na siebie klient.

Rynkowa cena gazu z perspektywy czasu

Jeśli będziemy analizować sytuację na rynku gazu, to podmioty, które zdecydowały się na takie rozwiązane do 3 lat wcześniej dobrze na nim wyszły. Od około 36 miesięcy cena gazu systematycznie spadała. Ostanie kilka miesięcy to wyhamowanie tego trendu, a nawet delikatny wzrost cen gazu.

Jak będzie w przyszłości i czy warto z takiego wariantu skorzystać? Jeśli będzie to wariant proponowany przez Energię dla firm, gdzie cena za gaz ustalana jest na początku obowiązywania umowy to ryzyko takie nie występuje. Warto przed podpisaniem umowy zweryfikować czy aktualna cena gazu jest niższa, niż ta dostępna przy standardowych umowach. Jeśli tak jak najbardziej warto zmienić sprzedawcę gazu ziemnego!

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności