Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Gaz bez prognoz w Plusie. Nowa oferta dla domu Plusa
Sprzedawcy gazu

Gaz bez prognoz w Plusie. Nowa oferta dla domu Plusa

gaz bez prognoz
Plus to jeden z pierwszych telekomów, który zaczął działać na rynku energii. Początkowo oferta kierowana była do odbiorców energii elektrycznej. Przyszedł jednak czas też na gaz ziemny.

Plus to jeden z pierwszych telekomów, który zaczął działać na rynku energii. Początkowo oferta kierowana była do odbiorców energii elektrycznej. Przyszedł jednak czas też na gaz ziemny. Gaz bez prognoz to nowa oferta kierowana do odbiorców indywidualnych gazu ziemnego na terenie całej Polski. Sprawdźmy najważniejsze informacje o ofercie.

Podstawowe informacje na temat oferty Gaz bez prognoz

Z oferty mogą skorzystać wszyscy odbiorcy gazu ziemnego w Polsce. Jedynym warunkiem jest rozliczenie się w oparciu o jedną z następujących taryf gazowych: W-1.1, W-1.2, W-2.1, W-2.2, W-3.6, W-3.9 oraz W-4. Długość obowiązywania warunków promocyjnych wynosi 12 miesięcy. Czas ten liczony jest od momentu pierwszej dostawy gazu ziemnego do naszego domu.

Wypowiedzenie umowy jest z okresem jednomiesięcznym ze skutkiem na koniec kolejnego miesiąca. Czas na jaki trzeba podpisać umowę nie jest podawany przez sprzedawcę na jego stronach internetowych. Warto tutaj zwrócić uwagę na możliwość zmiany ceny w trakcie obowiązywania umowy. Co ważne sprzedawca gwarantuje ceny promocyjne przez 12 miesięcy. Jeśli podpiszemy umowę na dłuższy okres czasu, po 12 miesiącach gaz ziemny w ofercie „Gaz bez prognoz” może zdrożeć.

Możliwość podpisania umowy z Plusem jest dość komfortowa. Ze względu na bardzo dużą ilość punktów obsługi klienta formalności można załatwić w jednym z ponad 1000 oddziałów. Dodatkowo, możemy skontaktować się ze sprzedawcą za pomocą infolinii. Zarówno przy jednym jak i drugim kontakcie, wymagane jest posiadanie ostatniego rachunku za gaz ziemny.

Ceny gazu w ofercie Gaz bez prognoz

Poniższe ceny jakie oferuje swoim klientom firma PLUS są zróżnicowane pod kątem uczestnictwa w programie SMART DOM. Osoby, które w firmie Plus korzystają z innych usług takich jak telefon czy telewizja mają możliwość skorzystania z bardziej atrakcyjnych cen na zakup paliwa gazowego. Szczegóły poniżej.

Ceny gaz gazu dla zwykłych odbiorców gazu ziemnego:

Grupa taryfowastawka zł/kWh bez VATstawka zł/kWh z VATStawka miesięcznej opłaty abonamentowej bez VATStawka miesięcznej opłaty abonamentowej z VAT
W-1.10,09240,11373,254
W-1.2
W-2.14,886
W-2.2
W-3.65,697
W-3.9
W-4

Ceny gazu ziemnego dla odbiorców uczestniczących w Programie SMART Dom:

Grupa taryfowastawka zł/kWh bez VATstawka zł/kWh z VATStawka miesięcznej opłaty abonamentowej bez VATStawka miesięcznej opłaty abonamentowej z VAT
W-1.10,08780,10803,254
W-1.2
W-2.14,886
W-2.2
W-3.65,697
W-3.9
W-4

Jak widzimy uczestnictwo w programie Smart Dom jest promowane 5% obniżką ceny za paliwo gazowe. W przypadku comiesięcznej opłaty abonamentowej – kwoty pozostają na tym samym poziomie.

Ocena atrakcyjności oferty firmy Plus

Jeśli odniesiemy proponowane ceny gazu do tych, jakie oferuje nam nasz główny sprzedawca gazu czyli PGNiG, a jest to obecnie stawka netto wynosząca 0,0924 zł/kWh netto wyraźnie widać, że w przypadku 1 (bez pakietu smart dom) cena nie ulegnie zmianie. W przypadku opłaty abonamentowej ceny oferowane przez firmę Plus są niższe niż w przypadku tych w PGNiG.

Podsumujmy w naszym zestawieniu ofertę firmy PLUS pok kątem naszych kryteriów rankingowych:

  1. Cena za kWh: 0 pkt
  2. Wysokość opłaty abonamentowej: 2 pkt
  3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 1 pkt
  4. Okres obowiązywania umowy: 0 pkt
  5. Okres wypowiedzenia umowy: 2 pkt
  6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 1 pkt
  7. Możliwości zawarcia umowy: 1,5 pkt

Wynik: 7,5/14 pkt

Wynik bez rewelacji. Jednak pamiętajmy, że zestawienie zostało wykonane dla opcji dostępnej dla wszystkich odbiorców gazu ziemnego. W przypadku opcji SMART Dom, ocena oferty Gaz bez prognoz byłaby o 2 pkt lepsza

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności