Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Po prostu błękitna energia V. Gaz do firm od Energa
Sprzedawcy gazu

Po prostu błękitna energia V. Gaz do firm od Energa

Po prostu błękitna energia
Firma Energa po raz kolejny zaktualizowała ofertę kierowaną do biznesu. Tym razem pod nazwą: Po prostu błękitna energia V sprzedawca gazu chce przyciągnąć do siebie nowych klientów.

Firma Energa po raz kolejny zaktualizowała ofertę kierowaną do biznesu. Tym razem pod nazwą: Po prostu błękitna energia V sprzedawca gazu chce przyciągnąć do siebie nowych klientów. Sprawdźmy w takim razie co proponuje on swoim przyszłym klientom. Przypomnijmy, że Energa gaz ziemny sprzedaje już od ponad 4 lat.

Po prostu błękitna energia w nowym wydaniu

Oferta kierowana jest do biznesowych odbiorców gazu ziemnego, którzy rozliczają się w oparciu o jedną z 4 grup taryfowych: W-1, W-2, W-3 i W-4, przy czym skorzystać z oferty mogą odbiorcy rozliczający się według dowolnej cykliczności wchodzącej w skład danej grupy taryfowej (czyli np. osoby z grupy W-3.6 itd.) Sprzedawca na swoich stronach dość konkretnie dla tej grupy odbiorców przedstawia warunki handlowe dotyczące rozliczeń. Poniżej prezentujemy tabelę z cenami za gaz w porównaniu do cen gazu PGNiG.

Grupa taryfowaCena za paliwo gazowe Energa [zł/kWh] (netto)Cena za paliwo gazowe PGNiG [zł/kwh] (netto)RóżnicaComiesięczna opłata abonamentowa w Energa [zł/mc] (netto)Comiesięczna opłata abonamentowa PGNiG [zł/mc] (netto)Różnica
W-10,1020,0983 +3,75%2,994,22-29%
W-20,1020,0983 +3,75%4,996,28 -21%
W-30,1020,0983 +3,75%5,997,89 -24%
W-40,1020,0983 +3,75%14,9915,85 -5,5%

Jak widzimy ceny oferowane przez Energa nie są konkurencyjne. Zmieniając sprzedawcę gazu zapłacimy za niego zwyczajnie więcej. Naszym zdaniem trudno do końca maja (bo to wtedy kończy obowiązywać aktualna oferta) będzie firmie pozyskiwać nowych klientów. Podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór takiego czy innego sprzedawcy jest oczywiście cena gazu, a ta atrakcyjna w ofercie kierowanej do małych firm zwyczajnie nie jest.

Duże firmy w ofercie Po prostu błękitna energia

W przypadku firm, które rozliczają się w oparciu o grupy taryfowe W-5 do W-10, Energa nie przygotowała standardowego cennika, co niestety jest na rynku normą. Duże podmioty, które płacą miesięczne rachunki za gaz powyżej 10 tys. złotych mogą skorzystać oczywiście z oferty firmy Energa, jednak tylko i wyłącznie są to wyceny indywidualne. Patrząc jednak na konkurencyjność stawek w ofertach dla małych przedsiębiorców, trudno liczyć się z tym, że oferta dla dużych podmiotów będzie dużo bardziej atrakcyjna cenowo od ofert konkurencji.

Dodajmy do naszego opisu jeszcze kilka ważnych informacji dotyczących oferty Po prostu błękitna energia. Minimalny czas trwania umowy to 12 miesięcy. Umowa nie będzie jednak podpisana na okres dłuższy niż do 30.11.2018 roku.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności