Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Dodaj gazu swojej firmie. Nowa oferta PGE dla firm
Sprzedawcy gazu

Dodaj gazu swojej firmie. Nowa oferta PGE dla firm

Dodaj gazu swojej firmie
Grupa PGE szukając źródeł nowych przychodów coraz śmielej działa na rynku gazu ziemnego. Oferta Dodaj gazu swojej firmie ma pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów.

PGE to największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce. Pozycję lidera wśród sprzedawców gazu ziemnego zajmuje w Polsce firma PGNiG. Obie spółki posiadają jednak koncesję na obrót zarówno paliwem gazowym jak też energią elektryczną. W przypadku PGNiG w końcówce roku 2016 widzieliśmy często w mediach reklamę oferty PiG – prąd i gaz. Grupa PGE szukając źródeł nowych przychodów coraz śmielej działa na rynku gazu ziemnego. Oferta Dodaj gazu swojej firmie ma pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów.

Dodaj gazu swojej (małej) firmie

Wybierając ofertę zmiany sprzedawcy gazu na PGE możemy skorzystać z jednego z 3 wariantów. Wszystkie opcje gwarantują nam niezmienność ceny gazu w różnych okresach czasu. Klient ma do wyboru następujące możliwości:

  • stałą cenę do końca 2017 roku
  • stałą cenę do końca 2018 roku
  • stałą cenę tylko w 2018 roku

Poniżej prezentujemy cennik gazu ziemnego w ofercie PGE:

Wariant 1Wariant 2Wariant 3
Grupa taryfowa01.02.2017-31.12.201701.02.2017-31.12.201801.01.2018-31.12.2018
W1.1; W1.2; W2.1; W2.20,0906 zł netto/kWh0,0923 zł netto/kWh0,09442 zł netto/kWh
W3.6; W3.90,0906 zł netto/kWh0,0923 zł netto/kWh0,09442 zł netto/kWh

Czy oferta jest korzystna cenowo dla finalnego odbiorcy, prowadzącego działalność gospodarczą? Biorąc pod uwagę powyższy cennik dotyczący cen za paliwo gazowe to tak. Obecnie stawka zatwierdzona przez Prezesa URE dla PGNiG wynosi 0,0983 zł netto za kWh.

Pamiętajmy jednak, że to nie wszystkie opłaty jakie są związane z zakupem gazu ziemnego od PGE. Drugą opłatą jest comiesięczna opłata abonamentowa. W ofercie Dodaj gazu swojej firmie, możemy przeczytać informacje, że stawki opłaty abonamentowej wynoszą tyle ile jest zapisane w zatwierdzonej taryfie PGE. Sprawdźmy w takim razie jej wysokość. Samo szukanie informacji o taryfie, trochę czasu nam zajęło. Ostatni raz ceny były zatwierdzane 1 czerwca 2016 roku na okres 12 miesięcy i prezentują się następująco:

  • taryfa W1 i W2 to 6,14 zł netto miesięcznie
  • taryfa W3 to 6,58 zł netto miesięcznie

W przypadku PGNiG stawki są bardziej dostosowane do konkretnej grupy taryfowej. Np. dla W-1.1 stawka opłaty abonamentowej wynosi 3,30 zł, a dla W-3.9 to 7,89 zł netto za miesiąc. Jak widzimy stawki są bardzo podobne i w głównej mierze to cena za gaz ziemny powoduje, że skorzystanie z oferty firmy PGE pozytywnie (chodź nieznacznie) wpłynie na wysokość naszych rachunków.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o ofercie Dodaj gazu swojej firmie?

Jeśli jesteśmy klientami PGE w zakresie dostaw energii elektrycznej będziemy otrzymywać jeden rachunek za gaz ziemny i za prąd. Zmienić sprzedawcę możemy kontaktując się z PGE za pomocą formularzy kontaktowych w internecie, wykonania telefonu lub przy wizycie w punkcie obsługi klienta.

Co w przypadku dużych odbiorców gazu ziemnego, którzy rozliczani są w grupach taryfowych W-4 i wyższych? Tutaj tak samo jak u większości sprzedawców ceny gazu ziemnego nie są z góry narzucone. Każdy klient otrzymuje indywidualną wycenę dla swojego profilu i wolumenu zużycia gazu ziemnego.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności