Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » 710 złotych oszczędności od HEG
Sprzedawcy gazu

710 złotych oszczędności od HEG

oszczednosci od heg
Hermes Energy Group (HEG) to jeden z najbardziej aktywnie działających sprzedawców gazu ziemnego. Swoją ofertę kieruje nie tylko do odbiorców biznesowych. Duże kampanie reklamowe kierowane są także do odbiorców indywidualnych, którzy mogą oszczędności od HEG również uzyskać.

Hermes Energy Group (HEG) to jeden z najbardziej aktywnie działających sprzedawców gazu ziemnego. Swoją ofertę kieruje nie tylko do odbiorców biznesowych. Duże kampanie reklamowe kierowane są także do odbiorców indywidualnych, którzy mogą oszczędności od HEG również uzyskać. W najnowszych spotach reklamowych mowa jest o aż 710 zł oszczędności przy zmianie sprzedawcy gazu. Sprawdźmy, kto faktycznie może uzyskać takie oszczędności.

Co składa się na oszczędności od HEG?

Komunikat dość czytelny: 710 zł oszczędności. Sprawdźmy w takim razie w jaki sposób kalkulowane są zyski dla klienta i jakie warunku musi spełnić, aby móc faktycznie tyle zaoszczędzić:

Zacznijmy od pierwszej składowej czyli -15% taniej za paliwo gazowe. Okazuje się, że w przypadku podpisania umowy na dostawy gazu ziemnego w umowie będziemy mieli wpisaną cenę równą 0,11364 zł/ kWh (0,09239 zł netto). Co ciekawe ta cena będzie obowiązywać od 1 października do 31 marca każdego roku – czyli w okresie największego zużycia gazu ziemnego. Rabat 15% będzie doliczany do rachunków w okresie od 1 kwietnia do 30 września.

Kolejną składową to 90 zł oszczędności wynikających z korzystania z e-faktury. W tym wypadku sprawa jest czytelna. W ciągu 36 miesięcy nie będziemy płacić dodatkowej opłaty wynoszącej 2,5 zł brutto

Trzecim punktem w ofercie jest bonus w wysokości 200 zł za polecenie 2 osób, które podpiszą ze sprzedawcą umowę na dostawy gazu ziemnego. Nie wiemy w jakiej formie bonus zostanie przekazany, czy zostanie obniżony nasz rachunek za gaz, czy wpłynie umówiona kwota na nasze konto.

Ostatnim punktem jest dodatek w wysokości 150 zł za przedłużenie umowy ze sprzedawcą gazu na kolejne 24 lub 36 miesięcy. Co ważne o tym fakcie musimy poinformować sprzedawcę miesiąc przed końcem obowiązywania obecnej umowy.

Kto może skorzystać z promocji

Grupa potencjalnych odbiorców jest dość wąska. Sprzedawca zawęził ja do następujących grup taryfowych: W-3.6, W-3.9 lub W-4. W praktyce są to odbiorcy gazu ziemnego, którzy wykorzystują go do ogrzewania swoich domów gazem ziemnym. Jest to grupa odbiorców, którzy zużywają najwięcej gazu ziemnego w ciągu roku i są klientami indywidualnymi i w każdej ofercie oszczędności są dla nich największe ze względu na najwyższe zużycie.

Finalnie naszym zdaniem oszczędności rzędu 710 zł są jak najbardziej do uzyskania przez potencjalnych klientów ze wskazanych grup taryfowych. Pamiętać trzeba o tym, że oszczędności od HEG poza rabatem wynikającym z e-faktury, każda inna bonifikata jest dostępna w wybranym okresie czasu (niższa cena paliwa gazowego) lub w dalszej przyszłości jak chociażby przedłużenie umowy za 36 miesięcy

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3 (2 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności